Gündem

Fırsatçılar geri adım attı! Yabancı sermayeli marketlerde fiyatlar yarı yarıya indi

Başkan Erdoğan'ın talimatıyla kurulan tanzim satış noktaları, fırsatçı marketlere geri adım attırdı.

Fırsatçılar geri adım attı! Yabancı sermayeli marketlerde fiyatlar yarı yarıya indi
-

 Taha Emre ÖZDEMİR  ANKARA 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve belediyelerin aracılığıyla kurulan tanzim satış noktalarının faaliyete geçtiği gün 'fırsatçılar' da geri adım attı. Yabancı sermayeli Carrefour marketler zinciri, 11 Şubat Pazartesi itibari ile birçok sebze fiyatında indirime gitti.

İstanbul'da 50, Ankara'da 30 Tanzim Satış Noktasının faaliyete geçmesi ile birlikte özellikle yabancı sermayeli 'fırsatçı marketler' geri adım attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği satış noktalarının açılması ile birlikte merkezi Fransa'nın Paris kentinde bulunan Carrefour, sebze fiyatlarını yarı yarıya düşürdü. Vatandaşlar ise belediyelerin aracılığı ile 'ucuz sebze satışının yapılmaya başlandığı gün' fiyatlarını düşüren markete tepki gösterdiler.

Fiyatlar düştü

Söz konusu markette Pazar akşamına kadar kilosu 6 liradan satılan domates 3 liraya, 6 liradan satılan salatalık 4 liraya, 4 liradan satılan patates 2 liraya ve 8 liradan satılan patlıcan da 5 liraya düştü. İndirimin 'tanzim satış noktaları'nın faaliyete geçtiği gün gerçekleşmesi dikkat çekerken, alışveriş için markete gelen vatandaşlar, fiyatların birçok üründe yarı yarıya inmesine; "Neden Tanzim Satış Noktaları açılınca fiyatlar düştü? Demek ki bu fiyata satmak da mümkünmüş" diyerek tepki gösterdiler.

Market yönetimi konuya ilişkin açıklama yapmazken, çalışanlar ise fiyatların neden düştüğünü bilmediklerini ifade ettiler.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.