Medya

Yurt dışından Türkiye'ye dönen şarkıcı ile ilgili flaş koronavirüs iddiası!

Şarkıcı Kenan Doğulu ve eşi Beren Saat'in koronavirüs vakalarının görüldüğü İngiltere'nin başkenti Londra dönüşünde Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 14 gün kuralına uymadığı iddia edildi.

Yurt dışından Türkiye'ye dönen şarkıcı ile ilgili flaş koronavirüs iddiası!
-

Şarkıcı Kenan Doğulu, eşi Beren Saat ile geçtiğimiz hafta Londra'ya gitti. Çiftin, neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan ve 4 binin üzerinde kişinin hayatına mal olan koronavirüs salgınına aldırış etmemesi tepki çekti.

14 gün kuralına uymadı

Doğulu, yurt dışı tatilinden döndükten sonra MSG seçimlerinde görüntülendi. Bir televizyon programının sunucuları, "Kenan Doğulu 14 gün kuralına uyamadı. Döndükten sonra dolaşmaya çıktı" şeklinde yorumda bulundu.

14 gün kuralı nedir?

Çin'in Vuhan kentinde meydana gelen Coronavirus dünyanın çeşitli yerlerinde yayılmaya başladı. Son olarak Türkiye'de görülen virüs hakkında uyarılarda bulunan Sağlık Bakanlığı, yurt dışından dönen vatandaşların 14 gün kendilerini evde izole etmelerini, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, riskli vatandaşlarımızın 60-65 yaş üstündekilerin, altta riskli bir hastalık durumu olmasa bile mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını, kalabalık ortamlara girmemeleri gerektiği konusunda uyardı.

Londra'da koronavirüs paniği

Tüm dünyayı kasıp kavuran Coronavirus, İngiltere'nin başkenti Londra'da da paniğe neden oldu. Ölümlerin meydana geldiği ülkede önlem alan vatandaşlar evden çalışma sistemine geçerken marketlerdeki ürünleri tüketti. Vakaların artmasıyla market zincirlerinde raflar boşandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.