Okur Postası

Fosilleşmiş ve saldırgan Kemalist kafalara dikkat(!)

Gazetemiz okurlarından Nevzat Özpelitoğlu, "Fosilleşmiş ve saldırgan Kemalist kafalara dikkat(!)" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Fosilleşmiş ve saldırgan Kemalist kafalara dikkat(!)
-

Nevzat Özpelitoğlu/Balıkesir

Gün geçmiyor ki, yolda, otobüste, metroda, Marmarayda velhasıl toplumumuzun olduğu her yerde özellikle başörtülü hanımlarımıza, kızlarımıza, talebelerimize durup dururken aşağılık bir saldırı olmasın.

Her ne hikmetse saldırganlar hep açık saçık olduğu kadar çirkeflikte çağ atlamış tipler(!). Ağızlarındaki ortak sloganları ise; Atatürkçülük, Atatürk ilkeleri, Lâiklik, Cumhuriyet, ilericilik vs. alışılmış ve klişeleşmiş teraneler.

İnsan bir an olsun düşünmeden edemiyor; kendini ilerici, çağdaş, Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve Kemalist olarak lanse edenlerin mutlaka küfürbaz, üçkâğıtçı ve saldırgan olmaları mı gerekiyor diye.?

Hâlbuki milletimizin ortak değeri diye tanımlanan Mustafa Kemal’de bu kadar olumsuz sıfatı görmek mümkün değil. Ama her nedense bütün bu kötü sıfatlara sahip olanların hep Kemalistlik, Lâiklik, Cumhuriyet, Atatürk ilkeleri gibi klişeleşmiş ve fosilleşmiş sloganların ardına sığınmaları oldukça ilginçtir.! Bir zamanlar gazetelere manşet olmuştu; adamın birinin kuytu bir yerde olan evinin duvarına gelen giden hep küçük abdestini yapıyormuş. Adam duvara kocaman kocaman harflerle ‘’bu duvara işemek yasaktır’’ diye yazmış ama bir türlü önleyememiş. Adam düşünmüş taşınmış ve sonunda çareyi duvara koskocaman Mustafa Kemal portresi asmakta bulmuş ve duvar da pislikten kurtulmuş(!).

Şimdi ben de düşünüyorum; İnançlı ve tesettürlü hanımlarımıza en adi şekilde saldıran, küfredip hakarette bulunan bu sahte Kemalistlerde, sahte Cumhuriyetçilerde, sahte Lâiklerde acaba kanuni takibattan kurtulmak için Mustafa Kemal kalkanına mı sığınıyorlar diye…

Saldırganların hepsi Kemalist, hepsi Atatürkçü ve hepsi Lâik(!).  Sorsanız Laikliğin ne olduğundan bihaberdirler. Ama saldırıları hep Lâiklik ve Kemalizm adınadır. Tıpkı altı okun ne olduğundan bi haber CHP’liler gibi(!).

Fakat işin garip ve ilginç yanı; tutuklanıyorlar ve kısa bir zaman sonra hepsi serbest..! Serbest olmalarının nedeni de ilginç: Akli dengesi yerinde değil, şizofren, düşünme melekeleri bozuk Vs. Vs. Yahu bu Kemalist soytarılarda hiç mi aklı başında bir insan yok?

Küfredip saldıracağı zaman ve inançlı tesettürlü insanı seçerken, gayet akıllı hareket eden bu aşağılık mahlûkların, karakoldaki salaklık, aptallık rollerine kanılmamalıdır. Hele hele savcılar bu duruma özellikle dikkat etmelidir. Devlet millet kaynaşmasını dinamitlemeye çalışan bu asalakları salıvermenin aynı zamanda bu milletin özünü teşkil eden inançlı insanlarımıza hakaret mesabesinde olduğu da gözden ırak tutulmamalıdır.

Kendileri gibi düşünmeyen, kendileri gibi giyinmeyen insanlara saldırmayı ve hakaret etmeyi, kendilerine özel verilmiş bir hak gibi gören bu zavallı tiplerin bir diğer ortak yönleri ise, bir kısım halk düşmanı yazar-çizer takımı tarafından hemen korumaya alınmalarıdır. Millet düşmanı bazı mihraklar bu tip saldırgan Kemalistler için; “efendim akli dengesi yerinde değildi, sarhoştu, şizofrendi, tedavi görüyordu” gibi bayat numaralarla kanunu yanıltmaya çalışırlar.

Kemalist ve Lâik olduklarını her saldırı sonrası özellikle bağıra bağıra söyleyen bu zavallı saldırgan tipler aslında bir “Nefret suçu” işlediklerini pek alâ biliyorlar. Bu tip saldırgan ve azgın Kemalist müsveddelerinin salıverilmesi değil, en azından belli bir zamana kadar karantinaya alınmaları ve müşahede altında tutulmaları gerekir. Tıpkı insanları ısıran ve sağa sola saldıran kuduz bir köpeğin belli bir süre müşahede altında tutulduğu gibi(!).

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.