Gündem

Fuat Avni'den Bank Asya iddiası!

Fuat Avni yine sahneye çıktı ve Bank Asya 'ya el konulacağı iddiasını ortaya attı. Fuatavni sosyal medyadan bugün bunun için bir toplantı yapıldığını öne sürdü.

Fuat Avni'den Bank Asya iddiası!
-

Fuat Avni susturuldu denilirken yeniden ortaya çıktı ve Cemaatin Bankasıyla ilgili olay yaratan bir iddiada bulundu. Fuat Avni'nin iddiasına göre BBDK , Bank Asya'ya el koyacak. Aynı dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut da "Bugün tarihi bir gün not edin" diye yazınca gözler bankacılık sistemine döndü.

Cemaatin katılım bankası olan Bank Asya için bir süredir sıkıntılı haberler kamuoyu gündemine geliyordu. TMSF daha önce Bank Asya'nın yönetimine müdahale etmişti.

BANK ASYA'YA EL KONACAK

Bugün ise Fuat Avni twitter hesabından Cemaatin bankasına el konulmak için hazırlık yapıldığı iddiasını ortaya attı. Fuat Avni iddiasını "BDDK Kurul Üyeleri İstanbul'a acil toplantıya çağrıldı. Bugün saat 3'te olağanüstü toplanacaklar" dedikten sonra şu şekilde dile getirdi;

-Acilen Bank Asya'ya el konulması talimatını BDDK Başkanı'na iletti.

-BDDK başkanlığına atamış olduğu M.Ali AKBEN, göreve başlar başlamaz BDDK kurulunu toplayıp Bank Asya'yı TMSF'ye devretme kararı aldıracak.



FUAT AVNİ TEHDİT ETTİ

Fuat Avni M. Ali Ekben'in Bank Asya'ya el koyma talimatı aldığını öne sürdükten sonra tehditlerde bulundu ve şu twiti attı:



YİĞİT BULUT DA YAZINCA...

Aynı dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut da ekonomi ve katılım bankaları twitiyle öne çıktı. Fuat Avni ile attığı twit aynı zamana denk düşünce 'neler oluyor' sorusu gündeme geldi. Yiğit Bulut Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ziraat'ın katılım bankası açılışıyla ilgili şu twitleri attı;

-Örgüt bankasının satılmaya çalışıldığı Ziraat kendi katılım bankasını açtı...Oyun bozuldu...

-Tekrar ediyorum bugün tarihi bir gün bugünü not edin...Türk finans sistemi 200 yıl önce giydirilen kefeni yırtıyor, yeni yollar açıyor...

(AjansHaber)

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.