Gezi

Gaziosmanpaşa'dan İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir?

3. havalimanına gitmek isteyen yolcular hem İETT'nin hem de Havaist'in sunduğu farklı güzergahlarla en kısa sürede yeni İstanbul Havalimanı'na ulaşıyor. Gaziosmanpaşa'dan İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir? sorusunu soran vatandaşlara yardımcı olmak için yeni İstanbul Havalimanına nasıl gidilir?, Gaziosmanpaşa'dan 3. havalimanı olan İstanbul Havalimanı'na nasıl giderim? sorusunun cevabı...

Gaziosmanpaşa'dan İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir?
-

3. havalimanına gitmek isteyen yolcular hem İETT'nin hem de Havaist'in sunduğu farklı güzergahlarla en kısa sürede yeni İstanbul Havalimanı'na ulaşıyor. Gaziosmanpaşa'dan İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir? sorusunu soran vatandaşlara yardımcı olmak için yeni İstanbul Havalimanına nasıl gidilir?, Gaziosmanpaşa'dan 3. havalimanı olan İstanbul Havalimanı'na nasıl giderim? sorusunun cevabı...

1 Ocak 2019’dan itibaren tüm uçuş ve inişler artık yeni İstanbul Havalimanı’ndan yapılacak. Atatürk Havalimanı’nın taşınacak olmasıyla birlikte İstanbul Havalimanı’na gidecek olan vatandaşlar, Esenler’den 3. havalimanına nasıl gidilir? Halkalı İstanbul Havalimanı'na nasıl gidilir? Metrobüsle İstanbul Havalimanına nasıl gidilir? Metro ile yeni İstanbul Havalimanına nasıl gidir? Taranvayla 3. Havalimanına (İstanbul yeni Havalimanı) nasıl gidilir? Taksim İstanbul Havalimanı kaç dk gibi sorular en çok aranan kelimelerin başında gelmekte. Bizlerde vatandaşın bulundukları yerden İstanbul Havalimanı'na daha kolay ulaşmasını sağlayacak otobüs güzergahlarını derleyip haberleştirdik. 

Gaziosmanpaşa'dan İstanbul havalimanına nasıl giderim? 3. havalimanına en kolay nasıl giderim? Türkiye’nin dev projeleri arasında yer alan ve ilk etabının yapımı kısa sürede tamamlanmasıyla birlikte dünyanın gıpta ile baktığı 3. Havalimanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim’de hizmete açıldı. Erdoğan hizmete açılan havalimanının isminin İstanbul Havalimanı olduğunu da tüm dünyaya duyurdu.

Metro hattıyla İstanbul yeni havalimanına nasıl gidilir? 

Vezneciler-Sultangazi-Arnavutköy metrosu hayata geçiyor. Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerini yer altından birleştirecek metro hattına ilişkin proje, 2019 sonrasında hizmete girecek. 19 istasyondan oluşacak 15,13 kilometrelik hatla Vezneciler- Sultangazi arası sadece 19 dakika sürecek. Hattın diğer entegrasyon noktası olan Halkalı-3. havalimanı metrosu da Arnavutköy merkez ile bağlantılı olacak. Böylelikle tarihi yarımadadan ve İstanbul’un en yoğun ilçelerinden olan Eyüp-Gaziosmanpaşa ilçelerinden gelen yolcuların Sultangazi’den 3. Havalimanı’na ulaşması sağlanacak. Vezneciler-Sultangazi- Arnavutköy Metro hattında yer alacak istasyonlar şunlar olacak: 

•Vezneciler

•Saraçhane

•Fatih Camii

•Edirnekapı

•Ayvansaray

•Eyüp Sultan

•Rami Kışlası

•Gaziosmanpaşa

•Şemsipaşa

•Küçükköy

•Yenimahalle

•Esentepe

•Sultangazi

•Cebeci

•Mescid-i Selam

•Habipler 

•Fenertepe

•Arnavutköy

•Taşoluk

Gaziosmanpaşa İstanbul Havalimanıı arası mesafe 56 kilometredir.

Taksim İstanbul Havalimanı HAVAİST otobüs hattı ve durakları

İST19 Taksim-Beşiktaş-Yeni Havalimanı hattı; Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek Yeni Havalimanına ulaşacaktır. Taksim- Beşiktaş-Yeni Havalimanı Hattı (44 km, Yaklaşık Yolculuk Süresi :100 dakika)

İstanbul Havalimanı'na giden İETT otobüs hatları hangileri?

H-2 Otobüs Hattı; İstanbul Yeni Havalimanı -Mecidiyekoy Otobüs Hattı Güzergahı: Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan Yolu, Nurtpe, Viyadük, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti, İhsani Kavşağı, İstanbul Yeni Havalimanı

H-3 Otobüs Hattı: İstanbul Yeni Havalimanı - Halkalı Arası otobüs hattı Güzergahı : Gümrük, 4.Cadde, Menekşe Sitesi, TOKİ 3.Bölge, Lale Şehir, Çimentepe, Ağaçlı, Atatürk Mahallesi, İkitelli Garajı, İMSAN, MASKO, Demirciler Sitesi, İstanbul Yeni Havalimanı

H4 Otobüs Hattı: İstanbul Yeni Havalimanı-Atatürk Havalimanı hattı; Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent’ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşacaktır.

İstanbul Havalimanı Tüyap HAVAİST durakları ve hattı

İST1 hattı: Yeni Havalimanı-Yenikapı hattı sırasıyla Yenikapı Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokentten geçerek Yeni Havalimanına ulaşacaktır.

Yenikapı-Bakırköy-Yenibosna-Yeni Havalimanı hattı (65 km, Yaklaşık Yolculuk Süresi : 110 dakika)

İST2 hattı: Yeni Havalimanı-TÜYAP hattı sırasıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den geçerek Yeni Havalimanı'na ulaşacaktır.

TUYAP – Bahçeşehir- Yeni Havalimanı hattı (58 km, Yaklaşık Yolculuk Süresi : 110 dakika)

Kozyatağı İstanbul Havalimanı HAVAİST otobüs hatları ve durakları

İST7 hattı Kozyatağı Metro-Yenihavalimanı hattı; Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü Yeni Havalimanı'na ulaşacaktır.

Kozyatağı metro- Yeni Havalimanı hattı (57 km, Yaklaşık Yolculuk Süresi : 115 dakika)

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.