Siyaset

Gökçek, “Var mı bunları İmamoğlu’na soracak bir baba yiğit” dedi, o görüntüleri paylaştı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın PKK ve Öcalan güzellemesi yaptığı videoları paylaşarak, CHP’li İmamoğlu’nun, “Demirtaş’ın çizgisini beğeniyorum” açıklamasını hatırlattı.

-

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, AK Partili İbrahim Melih Gökçek, şahsi sosyal medya hesabından CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu zorda bırakacak bir video paylaştı.

Demirtaş’ın PKK ve Öcalan güzellemeleri

Terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın PKK’yı övdüğü ve HDP için, “Öcalan’ın projesi” dediği videoların derlemesini paylaşan Gökçek, İmamoğlu’nun Demirtaş’ı övmesini hatırlattı.

“Var mı soracak bir babayiğit?”

Gökçek videoya şu notu düştü:

Hadi İmamoğlu, sağa sola bükmeden Demirtaş'ın bu sözlerini yorumla... Sokakta karşılaşırsanız, sorun İmamoğlu'na, bu videoda söylenenleri tasvip ediyor mu? Basın mensupları, içinizde bir yiğit yok mu, bunları İmamoğluna soracak bir babayiğit?

İmamoğlu’ndan Demirtaş’a övgü

CHP’li Ekrem İmamoğlu, uzun ağlamalar sonucu mazbatasını aldıktan sonra Demirtaş’la ilgili skandal bir açıklama yapmıştı. Terör örgütü PKK'nın talimatları doğrultusunda siyaseti dizayn etmek isteyen ve teröristbaşı Öcalan için, “Onun heykelini dikeceğiz” gibi birçok skandal açıklamaya imza atan Selahattin Demirtaş'a övgüler dizen CHP’li İmamoğlu, “Sayın Demirtaş'ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim.” demişti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.