Teknoloji

Göktaşı dünyaya çarpacak mı? 29 Nisan 2020‘de göktaşı dünyaya mı çarpacak?

Göktaşı ne zaman düşecek? Dünya 2020’de çok büyük imtihandan geçiyor. Depremler, savaşlar, seller, kasırgalar, yangınlar, koronavirüs derken şimdi göktaşı düşmesi vakası söz konusu. Göktaşı dünyaya çarpacak mı? Göktaşı ne zaman düşecek? NASA'nın potansiyel tehlike olarak sınıflandırdığı 1998 OR2 isimli göktaşı önümüzdeki ay Dünya'ya yakın bir konumdan geçecek. Uzmanlar göktaşının gezegenimize çarpması durumunda global etkisi olabileceği görüşünde. Peki 29 Nisan 2020‘de neler olacak? 29 Nisan 2020‘de göktaşı dünyaya mı çarpacak? Göktaşı dünyaya çarparsa ne olur?

Göktaşı dünyaya çarpacak mı? 29 Nisan 2020‘de göktaşı dünyaya mı çarpacak?
-

Göktaşı ne zaman düşecek? Dünya 2020’de çok büyük imtihandan geçiyor. Depremler, savaşlar, seller, kasırgalar, yangınlar, koronavirüs derken şimdi göktaşı düşmesi vakası söz konusu. Göktaşı dünyaya çarpacak mı? Göktaşı ne zaman düşecek? NASA'nın potansiyel tehlike olarak sınıflandırdığı 1998 OR2 isimli göktaşı önümüzdeki ay Dünya'ya yakın bir konumdan geçecek. Uzmanlar göktaşının gezegenimize çarpması durumunda global etkisi olabileceği görüşünde. Peki 29 Nisan 2020‘de neler olacak?  29 Nisan 2020‘de göktaşı dünyaya mı çarpacak? Göktaşı dünyaya çarparsa ne olur?

Geçtiğimiz dönemde Dünya’ya çarpma ihtimalinin olduğunu açıklanan 1998 OR2 şu ana kadar bilinen en tehlikeli göktaşı konumunda. İngiliz Daily Express gazetesinde yer alan habere göre, NASA çalışanları göktaşının gezegenimize çarpma ihtimali olmadığını açıkladı. 1998 OR2'nin 29 Nisan 2020‘de Türkiye saati ile sabah saat 08:00’de dünyaya en yakın konumuna gelmesi bekleniyor. Uzmanlar 4 kilometre çapındaki göktaşının gezegenimize çarpması durumunda global etkisi olabileceği görüşünde.

Gezegenimizin göktaşı çarpmasına karşı hazır olmadığı uyarısında bulunan NASA çalışanı Dr Joseph Nuth, American Geophysical Union'ın toplantısında yaptığı konuşmada sürpriz bir asteroide müdahale edecek sürenin olmayabileceğinin altını çizmişti. En büyük sorunun insanlığı böyle bir durumda ne yapacağına dair kesin bir yol haritasının bulunmaması olduğunu belirten Nuth, bu denli bir riskin her an gerçekleşebileceğinin altını çizmiş ve bir de öneride bulunmuştu.  

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.