Spor

Görülmemiş olay! Hakem gol attı, saha karıştı

Hollanda 3. Liginde oynanan Harkemase Boy-Hoek maçında, futbol sahalarında ender görülen bir olay yaşandı. Müsabaka 3-1 ev sahibi lehine devam ederken Hoek atağı sırasında ceza sahasına yapılan ortaya refleks gereği dokunan maçın hakemi Maurice Paarhuis topu ağlara gönderdi. Golün ardından Harkemase Boys oyuncuları yoğun itirazlarda bulunsa da hakem golü verdi.

-

 Yeniakit.com.tr 

Hollanda 3. Liginde oynanan ve Harkemase Boy'un 4-2 kazandığı maçta ilginç bir olay meydana geldi. 

Harkemase Boys-Hoek maçının 69. dakikasında yaşanan konuk ekip atağında, ceza sahasına yapılan ortaya hakem Maurice Paarhuis vurarak meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. Hakem kurallar gereği golü verdi ve skor 3-2 oldu. Yoğun itirazların yaşandığı o anlarda hakemin kararı değişmedi. Maçın geriye kalan dakikalarından Harkemase Boy oyuncuları bir gol daha bularak  maçı 4-2 kazandı.

Resmi site gole tepki gösterdi

Harkemase Boys resmi twitter hesabı, maçın hakeminin farkı bire indiren golü sonrası Maurice Paarhuis'e tepki gösterdi. Resmi hesaptan, 'Golcü hakem işbaşında', 'Ne yapıyorsun hakem?' paylaşımları yapıldı.

Akıllara Beşiktaş-Ankaragücü maçı geldi

21 Eylül 1986 tarihinde Beşiktaş ile Ankaragücü karşı karşıya gelmiş ve maçı başkent ekibi 1-0 kazanmıştı. Müsabakadaki tek gol maçın hakemi Ahmet Akçay'dan gelmişti.

Kurallar ne diyor?

Dünyadaki futbol kurallarını belirleyen Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) maçın hakemlerini tıpkı bir oyuncu gibi düşünüp oyunun bir parçası olarak görüyor. Yani top oyundayken hakeme çarpıp bir gol yapılabilir. Top oyundayken pozisyon gereği saha içerisinde bulunan yardımcı hakeme çarparsa eğer burada da top oyunda olarak kabul ediliyor. 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.