ÖDÜLLÜ TYT SINAVI
TAMAMLANDI ESKİ SINAVLAR
İÇİN TIKLAYIN

Okur Postası

Görünen köy kılavuz istemez

Gazetemiz okurlarından Hasan Çelik, "Görünen köy kılavuz istemez" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Görünen köy kılavuz istemez
-

Hasan Çelik/Malatya

Atalarımız görünen köy kılavuz istemez demişler!

Misal mi, işte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi. Bugün itibariyle AK Parti İç Anadolu’ya biraz da Karadeniz bölgesine hapsedilmiş durumda.

Ehliyet, liyakat kelimeleri sıkça kullanılıyor. Rahmetli Erbakan Hocanın dediği gibi fasa fiso. Demokraaat. Bu kelimelerin semtinden bile geçilmiyor. Lafı güzaf oluyor.

Gerçek sebebi ise şu illerde, ilçelerde parti başkanları var ya, ahbap çavuş ilişkisi. Herhangi bir partiyi iflas ettiren bu ahbap çavuş ilişkisidir.

Yaşımın ilerlemesine rağmen (alışkanlık? Cuma günü duramıyor) Malatya’ya köye gidiyorum. Cuma’dan evvel de cumadan sonra da çay ocaklarında oturuyorum. 15-20 kişi… Derken yahu kardeşim şu Öznur Çalık denen bayanın 3 dönemdir Erdoğan’ın yanında ne işi var deniyor. Yani halkın çoğunlukla gıcık olduğu kimseler Meclise gidiyor zaten zenginler de.

Bunların (çay ocağında) 2’de, 3’te pahalılıktan, elektrik zammından şikayetçiler. Sayın Erdoğan’ın BM’deki konuşmasıyla pek ilgilenmiyorlar. Suriyelilerden şikayetçi oluyorlar. Bu durum karşısında kardeşlerim gelin bu günümüze şükredelim dedim.

Hâsılı kelam Sultan Genç Osman’dan (4. Sultan Murat Han hariç) Sultan 3. Selim’den Sultan Abdülaziz’den, Sultan 2. Abdülhamid’den bugünümüz de dahil bu güzelim Anadolu insanı kaht-ı rical dönemi yaşıyor yani devlet adamı kıtlığı. Ne yapalım kardeşim, bu güzelim Anadolu halkının alın yazısıymış.

Tekrar selamlar ve iyi günler.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.