3. TYT SINAVINA
TEKRAR GİREBİLİRSİNİZ
CEVAPLARA ERİŞEBİLİRSİNİZ

Gündem

Güldüren anketin sonuçları açıklandı

Küresel arenada etkin rol alan Türkiye'nin hamlelerine 'takoz' olmanın dışında hiçbir siyasi varlık göstermeyen CHP’nin yaptırdığı 'memnuniyet anketi' açıklandı. Sonuçları güldüren ankete göre; tüm partilerden CHP’ye oy geçişleri olduğu gibi daha önce sandığa gitmeyen CHP’liler de sandığa geri dönüyor.

Güldüren anketin sonuçları açıklandı
-

Osmangazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı gibi mega projelerin hepsine karşı çıkarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetinin çalışmalarına 'takoz' olmanın dışında hiçbir siyasi varlık göstermeyen sözde ana muhalefet partisi CHP, yaptırdığı anketin sonuçlarını açıkladı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; Güldüren ankette; CHP’li belediye başkanlarının 31 Mart yerel seçimlerine göre oyları artıyor. 

Bununla da yetinilmeyen ‘memnuniyet anketi’ne göre; 11 büyükşehirde CHP’ye her partiden oy geliyor. Hem Cumhur İttifakı partilerinden hem İYİ Parti’den hem de HDP’den oy geçişleri var. 

Son olarak ankette; AK Partili ve MHP’li seçmenin yüzde 7’si, “Bu Pazar seçim olsa oyum CHP’ye” dediği iddia edildi.

İsmi açıklanmayan CHP'li bir yönetici anketi şu sözlerle değerlendirdi.

"Diğer partilerin seçmeninin ikinci partisine dönüşüyoruz. AKP’den MHP’den CHP’ye oy geçişleri var. Görünen o ki, AKP’den MHP’ye giden oylar MHP’de sadece mola verdi, kayma devam ediyor"

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.