Gündem

Gündemi sarsan iddia! "Melih Gökçek, AK Parti'den istifa edip MHP'ye katılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Melih Gökçek'in, oğlu Osman Gökçek'in aday gösterilmemesi sonrası AK Parti'ye olan manevi bağının zayıfladığı ve MHP'ye geçeceği iddia edildi.

Gündemi sarsan iddia!
-

Oğlu Osman Gökçek’in aday yapılmaması ve Mehmet Özhaseki’nin kendisini hiç aramaması nedeniyle AK Parti ile manevi bağlarını kopardığı iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in, MHP saflarına geçeceği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin önemli isimlerinin telkinleriyle, 23 yıldır oturduğu Ankara Belediye Başkanlığı koltuğunu Mustafa Tuna’ya devreden Melih Gökçek için çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Milliyet yazarı Talat Atilla, Gökçek’in, yerel seçimlerin ardından AK Parti’den istifa edip MHP’ye geçeceğini öne sürdü.

İşte Atilla’nın yazısının o kısmı:

“VEFA NEYMİŞ GÖSTERECEĞİM”

"Yakın zamanda MHP lideri Bahçeli’nin “Gökçek, MHP’ye şeref kazandırır!” sözleriyle kızgın çöllerden serin sulara kulaç atsa da... Oğlu Osman Gökçek’in aday yapılmaması ve Özhaseki’nin kendisini hiç aramaması, partisiyle arasındaki son gönül tellerini de kopardı! Kısa süre önce Özhaseki’yi destekleyen Twitter mesajını silince, iktidar partisine Ankara’da destek vermeyeceği söylendi ama... Aldığım bilgilere göre, Gökçek, siyasi yaşamına 3 aşamalı yol haritasıyla devam edecek... Önce Özhaseki’yi destekleyecek! Sonra AK Parti’den istifa edecek! Ve sonunda MHP’ye katılacak!Gökçek’in önemli bir siyasetçiye “Birkaç parti yöneticisinin manipülasyonuyla dışlandım. Özhaseki’yi destekleyerek vefa neymiş, göstereceğim. Daha sonra da bu defteri kapatacağım!” dediğini öğrendim.‘Gül, size yapılanlara üzülüyor!’ Gökçek’le ilgili başka özel bir bilgi daha var... AK Parti’de ÇOK ÖNEMLİ görevler üstlenmiş bir siyasetçi ve Abdullah Gül’e çok yakın başka ÖNEMLİ siyasetçinin “Gül, sana yapılanlara üzülüyor! Gün doğmadan neler doğar!” sözlerine, Gökçek’in “Sağ olsun ama Devlet Bahçeli’ye vefa borcum var!” dediğini de kayıtlara geçirmek isterim..."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.