Otomotiv

Haftalık maliyeti 2 milyar Euro

Volkswagen’in üst yöneticisi (CEO) Herbert Diess, bazı fabrikalarında üretimin durmasına rağmen halen haftalık 2 milyar euroluk yüksek sabit maliyetleri karşıladıklarını belirtti.

Haftalık maliyeti 2 milyar Euro
-

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen’in üst yöneticisi (CEO) Herbert Diess, bazı fabrikalarında üretimin durmasına rağmen halen haftalık 2 milyar euroluk yüksek sabit maliyetleri karşıladıklarını belirterek, coronavirüs salgını kontrol altına alınmazsa çalışan sayısını azaltmak zorunda kalabileceklerini bildirdi. Çin dışında satış veya gelir elde etmediklerini dile getiren Herbert Diess, “Çin’de sahip olduğumuz disiplin henüz Alman fabrikalarımızda yok. Ancak Çin, Kore veya diğer Asya ülkeleri gibi sorunu kontrol altına alırsak, krizden iş kaybı olmadan çıkma şansımız olur. Çok keskin bir müdahale gerektiriyor” diye konuştu.

Üretim 20 Mart-9 Nisan tarihleri arasında askıya alındı

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen, 124 fabrikası ile üretim yapıyor. 28’i Almanya’da olmak üzere, şirketin 72 fabrikası Avrupa’da yer alıyor. Şirketin dünya çapında yaklaşık 671 bin çalışanı bulunuyor. Şirket, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle otomobillere talepteki düşüşün ve tedarik zincirinde karşılaşılan zorlukların bir sonucu olarak Almanya’daki fabrikalarında üretimi 20 Mart-9 Nisan tarihleri arasında askıya aldığını açıklamıştı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.