Ekonomi

Halk tanzim satışı sevdi: Fiyatlar bedava, reisimizden de çok memnunuz

Fırsatçıların, ekonomideki dalgalanmayı fırsat bilerek meyve-sebze fiyatlarını artırmasına karşılık, devlet eliyle kurulan tanzim satış noktalarından biri de Taksim’e konumlandırıldı. Taksimli vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti İBB Başkan adayı Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

Halk tanzim satışı sevdi: Fiyatlar bedava, reisimizden de çok memnunuz
-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından sebze-meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla Taksim Meydanı'nda da tanzim satış noktası kuruldu. Gezi Parkı'nın Taksim Meydanı tarafında oluşturulan tanzim satış noktasına, sabah saatlerinde belediyenin mobil araçlarıyla getirilen ürünler, görevliler tarafından tezgaha titizlikle dizildi.

Vatandaşlar ise tanzim satış noktasında uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruğa giren vatandaşlar saat 10:00'da sırayla alışveriş yapmaya başladı.

“Fiyatlardan memnunum, bedava

Vatandaşlardan Muammer Köse, bu uygulamadan memnun olduklarını belirterek, ''Büyük bolluk, ne güzellik. Millet bol bol yiyecek. Her yere kurulacak bunlardan. Fiyatlardan memnunum, bedava. Aynı yaz fiyatları gibi.

“Allah uzun ömürler versin”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Binalı Yıldırım'a Allah uzun ömürler versin.'' dedi.

“Reisimizden de çok memnunuz”

Sevim Yütük ise uygulamayı hayata geçirenlere teşekkür ederek, “Çok memnunum. Bu sistemi getirenlerden Allah razı olsun. Normalde 25 liraya ben bu kadar şeyi alamazdım. Her şeyden aldım. Bunları pazardan ya da marketten alsaydım 70-80 lira tutardı. Artık burayı tercih edeceğim. Reisimizden de çok memnunuz.'' ifadelerini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.