Medya

Halk TV HDP'lilerin avukatlığına soyundu

CHP'nin yayın organı Halk TV yerel seçimler için yapılan ittifak çalışmaları sonrası HDP'lilerin de avukatlığını yapmaya başladı.

Halk TV HDP'lilerin avukatlığına soyundu
-

Kandil'in vekilleri HDP'liler bugün teröristbaşı 'Abdullah Öcalan'a tecridin kaldırılması için yürüyüş yapma kararı aldı. Kandil vekilleri sözde Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na kadar 'Öcalan'a özgürlük' sloganları atarak yürüyeceklerdi.

'Sizi yürüten adam değildir'

Konuya ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'lilerin yürüyüşüne kesinlikle izin verilmeyeceğini belirterek "Şimdi 'Apo' içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir." demişti.

Bu da mı ittifaka dahil?

HDP'lilerin yürüyüşüne izin verilmeyince HDP'liler Taksim'de bir otelde bir araya geldi. Daha sonra tekrar denemek için İstiklal Caddesi'ne giren HDP'liler önleri kesilince HDP İstanbul İl Örgütü'ne gitti. HDP'lilerin Öcalan için yürüyememesi CHP'nin yayın organı Halk TV'de de hayal kırıklığına neden oldu. İttifak kapsamında birlikte hareket eden CHP ve HDP, Halk TV'den de destek gördü. Halk TV, HDP'lilerin yürüyüşünü gerçekleştirememesini manşetten 'İstiklal'de yürüyen HDP'lilerden Soylu'ya: Selam söyleyin' başlığıyla okuyucularına sunarak adeta HDP'lilerin avukatlığına soyundu. 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.