Kadın - Aile

Hanımlar sıkı durun! Ev temizliği yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz

Ütü yaparak ya da bulaşık yıkayarak fazla kilolarınızdan kurtulmanızın mümkün olduğunu söylesek ne yapardınız?

Hanımlar sıkı durun! Ev temizliği yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz
-

Spor salonlarına gitmek konusunda zamansızlıktan yakınan ev hanımlarına şahane bir haberimiz var. Hanımlar ev işi yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. "Evin içinde dört dönüyorum ama kilom yerinde" serzenişini hanımlardan sık sık duyarız. Şayet bu koşturmacaya metabolizmanızı hızlandıracak bir diyet de eklerseniz; hem ev işlerini halletmiş hem de fazlalıklarınızdan kurtulmuş olursunuz.

Dağınıklıkları toplayın

Çocuklarınızın dağıttığı eşyaları toplayarak, ütülediğiniz kıyafetleri dolaplara yerleştirerek bir saat geçirin. Eğilip, kalmak ev içinde sağa sola gitmek yaklaşık 230 kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Ev süpürme

Özellikle çocuklu evlerde elektrik süpürgeleri neredeyse her gün açılır. Bir saat boyunca tüm evi süpürmeniz halinde 230 kalori yakarsınız. Elbette evinizi silip süpürürken belinize dikkat etmeniz önemli. Unutmayın basit hareketler kalıcı hasarlara neden olabilir. Bel fıtığı gibi...

Yerleri silin

Tüm evinizi yaklaşık yarım saat boyunca bir paspas yardımıyla silerseniz yaklaşık 119 kalori yakmış olursunuz.

Bahçe işleri

Çiçek ve sebze yetiştirmek için yalnızca bahçeye ihtiyacınız yok. Bu hobiniz için balkonlar ve teraslarda işinize yarayabilir. Bir saat boyunca toprakla uğraşıp tohum ekmek yaklaşık 270 kalori yakmanıza yardım edecektir.

Çocuk bakımı

Her annenin rutin işidir çocuk bakımı. Bir saat boyunca çocuğunuzun banyosunu yaptırmak, onu giydirmek, yemeğini yedirmek ya da onunla birlikte oyun oynamak size yaklaşık 200 kalori yaktıracaktır.

Bulaşık yıkamak

Yanlış okumuyorsunuz; bulaşık yıkamak size yarım saatte 85 kalori yaktıracaktır. Bundan sonra bulaşık makinelerini daha az kullanabilirsiniz(!)

Çamaşır yıkamak

Çamaşırları renklerine göre ayırmak, sepetle taşımak, makineye yerleştirip çalıştır düğmesine basmak size 60 kaloriye mal olacaktır. Güne 2-3 makine çamaşır yıkadığınızda ise yaktığınız kalori katlanacaktır.

Ütü yapmak

Bir saat boyunca ütü yaparsanız elbette ayaktayken 150 kalori yakabilirsiniz.

Cam temizliği

Yarım saatlik cam temizliği sayesinde ise en az 150 kalori yakacaksınızdır.

Yatakları düzenlemek

Her gün yatakları toparlamak için kaç dakika harcıyorsunuz? Basit gibi görünen bu iş 10 dakikada size 23 kalori yaktıracaktır.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.