Gündem

HDP ile ittifak bir kez daha deşifre oldu! Şartlarını kabul ettiremeyen başkan konuştu

PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile CHP’nin gizli ititfakı bu kez Denizli’nin Honaz ilçesinde deşifre oldu.

HDP ile ittifak bir kez daha deşifre oldu! Şartlarını kabul ettiremeyen başkan konuştu
-

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

CHP seçimlerin yenileneceği Honaz’da Vatan Partisi’ne ittifak teklifinde bulundu. Vatan Partisi Denizli İl Başkanlığı ise, “HDP ile işbirliği yapılmayacak” şartıyla destek vereceklerini iletti fakat CHP yöneticileri HDP konusundaki talebi reddederek görüşmeyi sonlandırdı.

“Kendilerini desteklememizi talep ettiler”

“Partimiz seçim çalışmalarını sürdürürken, Honaz CHP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı tarafından aranarak görüşme talep ettiklerini belirten Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, “Yapılan görüşmede CHP tarafı, iptal edilen seçimi 1 oy fark ile kazandıklarını, yenilenecek seçimde Vatan Partisinin oylarına ihtiyaçları olduğunu, bu nedenle partimizden adayını çekerek, kendilerini desteklememizi talep etmiştir.” dedi.

“HDP ile işbirliği yapmayacağını açıklamasını istedik”

Honaz üreticilerinin sorunlarının çözümü için 3 maddelik öneri sunduklarını söyleyen Kasapoğlu, yeniakit.com.tr’ye şöyle konuştu:

“CHP Belediye Başkan Adayının gerek seçim çalışmalarında, gerekse de seçildiğinde PKK’ nın yasal uzantısı olan HDP ile işbirliği yapmayacağını açıklamasını istedik. Fakat bu üçüncü madde kabul edilmeyerek görüşmemiz sonlandırıldı.”

“PKK/HDP ile Türkiye’nin hiçbir sorunu çözülemez”

“Elli Mehmetçiğin kanına bulaşmış bir terör örgütünün uzantılarıyla Vatan Partisinin yan yana olması düşünülemez.” diyen Kasapoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Yapılan görüşmeler sonunda CHP tarafı ilk iki maddeyi kabul edebileceklerini, ancak PKK’ nin yasal uzantısı HDP ile işbirliği konusunda bir açıklama yapamayacaklarını ifade etmişlerdir. Vatan Partisi İlçe Başkanı ve Adayımız ise PKK/HDP ile Türkiye’nin hiçbir sorununun çözülemeyeceğini, çünkü zaten kendilerinin sorun olduğunu, terör örgütleri ile arasına mesafe koyamayan hiçbir adayı desteklemeyeceklerini belirtmişlerdir.

Honaz ilçesinde seçimler, 2 Haziran’da yenilenecek

Kesin olmayan sonuçlara göre, 31 Mart Pazar günü yapılan seçimde Honaz ilçesinde CHP adayı Yüksel Kepenek'in ikinci sıradaki adaydan 8 oy fazla almasının ardından AK Parti'nin seçim sonuçlarına ilişkin İlçe Seçim Kuruluna itirazı sonrası 41 sandıkta oy pusulaları tekrar sayılmış, Kepenek'e 9 bin 387, rakibi AK Parti'li Turgut Devecioğlu'na ise 9 bin 384 oy çıkmış, fark 3'e düşmüştü. AK Parti ve CHP'nin sonuçlara ilişkin İl Seçim Kuruluna yaptığı itiraz üzerine geçersiz oyların sayılması sonucu Kepenek 1 oy farkla seçimi önde tamamlamıştı. AK Parti'nin buna yaptığı itirazı görüşen YSK, ilçede kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirleyerek, bunun sonucu etkilemesi nedeniyle ilçede seçimlerin iptaline karar verdi. Honaz ilçesinde seçimler, 2 Haziran'da yenilenecek.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.