Siyaset

“Hırsızlığı suçüstü yakaladık”

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, İstanbul'daki seçim usulsüzlüğüne ilişkin , "Oy çalınmasını, hırsızlığı tespit ettik." açıklamasında bulundu.

-

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 31 Mart mahalli idareler genel seçiminde İstanbul’da yaşananlara ilişkin, “Oy çalınmasını, hırsızlığı tespit ettik. Bir kısım oyları tespit ettik. Diğerlerine engel oldular. CHP neden engel oldu? Engel olduklarına göre bir bildikleri var. Eğer bir endişeleri yok idiyse bu seçim sonucuyla alakalı şaibeleri, bu iddiaları ortadan kaldırmanın yolu bu oyların tamamının sayılmasıydı. Buna neden engel oldunuz?” dedi.

Tamamı sayılsaydı kazanırdık

Yıldırım, şöyle konuştu: “Yeniden sayılan 850 bin oyun sonucu aradaki fark 13 bin 729’a düştü. Rakip adayın açıkladığı rakam 29 bin civarında, seçim kurulunun açıkladığı rakam 27 bin 700 civarındaydı. Sayımdan sonra fark 13 bin 729’a geldi. Bizim giden oyların yarısı geri döndü.

Çuvala sığmayan mızrak var

İstanbullular bilsin istiyorum. Eğer 850 bin oyda siz 15 bin üzerinde oy kazanıyorsanız geriye kalan yüzde 90... Geriye kalan 7 milyon 750 bin oy sayılsa sonucun ne olacağı basit bir orantıyla ortaya çıkar. Oylar yanlış yere kaydedilmiş. Bu yol kapandıktan sonra önümüzde tek bir seçenek kaldı. YSK’ya olağanüstü müracaat hakkını kullandık. Çuvala sığmayan mızrak var ortada.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.