Okur Postası

İç ve dış siyasi tuzaklar, afetler ve Kudüs-ü şerif

Gazetemiz okurlarından Alaettin Köksal, "İç ve dış siyasi tuzaklar, afetler ve Kudüs-ü şerif" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

İç ve dış siyasi tuzaklar, afetler ve Kudüs-ü şerif
-

Alaettin Köksal

Makalemizin başlığına koyduğumuz,  iç ve dış siyasi tuzakları, başımıza gelen afetleri, Kudüs’ün Yahudilerin başkenti olarak ilan edilmesinin sebep ve sonuçlarını İslam ümmeti olarak anlamazsak, şer güçlerin ve işteki işbirlikçilerin yalanlarından baskı ve dayatmalarında kurtulamayacağız. Üzülerek ifade edelim ki, İslam dünyasının birçok siyasi lideri huzur ve barış iklimini İslam medeniyetinin dışında aradıklarından zalimlerin vesayetinden kurtulamıyorlar.

Zaman dar imkânlar kısıtlı olunca, günlük olarak yaşadığımız müspet ve menfi olayları aynı gün içinde yazamadığımızdan, bugünkü makalemizi tuzaklar, afetler ve Kudüs-i şerif hakkındaki düşüncelerimi özetlemeye çalışacağım. Tarih boyunca kültür emperyalizmi yoluyla İslam dinine savaş açan şer güçler, istedikleri neticeyi alamayınca İslam dinin terör dini, Müslümanların potansiyel terörist ilan ettiler. Ümmetin devleti olan Osmanlıyı sömürücü devlet ilan ederek, ümmet birliğini meydana getiren toplumlara bağımsızlık şekeriyle aldatarak İslam ümmetini parçaladılar. 2- AFETLER: Önceden tahmin edilebilen, lakin ne zaman olacağı bilinmeyen, deprem volkanik patlamalar ve diğer afetlerin insanlara tedbirli olmaları için ilahi bir ikaz olduğu unutulmamalıdır. KUDÜS-Ü ŞERİF’İN MANA VE EHEMMİYETİ:  Kudüs-ü Şerif, İsra ve miraç hadisesine şahitlik yapmış, sır yüklü manevi bir mekândır. Bu mekân Yahudilere, Hıristiyanlara ve Müslümanlara kucak açmış bağrına basmış, kimlerin zalim kimlerin adil olduğuna şahitlik etmiş Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs-ü Şerif, çevresinde sakladığı manevi sırrını çözecek Müslümanları beklemektedir. Bu sırrı Müslümanlardan başka hiçbir millet çözemeyecektir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.