Okur Postası

İdlib bizim ata toprağımızdır

Gazetemiz okurlarından Alaaddin Kısa, "İdlib bizim ata toprağımızdır" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

İdlib bizim ata toprağımızdır
-

Alaaddin Kısa

Osmanlı gideli yüz sene oldu. Koskoca Devlet Batı’nın oyunlarıyla yıkıldı. Bu oyunlar sonucu 20 milyon kilometrekarelik devleti 780 bin kilometrekareye hapsettik. Devlet yaklaşık seksen yıldır Batının vesayeti altında inim inim inledi. Bu zulüm ve darbeler o kadar yoğundu ki Milletin Dinini, Örfünü yaşaması yasaklandı. İnsanlar Dini yaşamayı bırakın Dine ilişkin bir takke ya da sarığı bile takamaz oldu. Başörtülü Devlet Dairelerine bile giremez hale gelen Müslüman Türk Milleti artık bu gidişe bir dur demenin vakti geldiğine karar verdi. Bu karar öyle bir etki yaptı ki, Dünya’nın kurulu düzenine isyandı.

Adaletin talep edilmesiydi. Zulme başkaldırı tüm mazlum coğrafyaları kuşatmaya başlamıştı. Batı’nın Kölesi Zihinlerin anlaması mümkün olmayan bu değişim ‘’La galibe illallah’’ anlayışını taşıyan bir devlet yönetimine sahip olunmasıydı. Zulüm nerede olursa olsun oraya gidip zulmü boğmaktı. Türk Devleti bu anlayışla yönetilmeye başlanınca zulmün olduğu coğrafyalara sessiz kalamazdı. Hele hele daha yüz yıl öncesinde bizim olan İdlip’e hiç sessiz kalamazdı.

Ve Liderinin emriyle bunu yapmaya başladı. Osmanlı’nın Torunu Türkiye Cumhuriyeti Misak-ı Milli sınırlarına yeniden geri dönme kararı vermiş bulunuyordu. Mazlumların ahını dindirip aynı zamanda kan dökerek aldığımız bizim olan topraklara sahip çıkmanın vakti çoktan gelmiştir.

Buna Rusya, ABD ve diğer emperyalistler engel olamazlar. Bu topraklar Coğrafyanın gerçek sahibi olan Müslümanlarındır. Ve Müslümanların Lideri de Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Türkiye, İdlib’de kendi sahip olduğu toprakları geri almak için, Allah’ın Yeryüzündeki Kılıcı olmak ve Adaleti sağlamak için bulunuyor. Mazlumlar gözyaşlarını silsinler artık Türk Milleti ve Ordusu geldi. Küfrün başına iman dolu yumruğunu indirdi ve indirecek İnşallah.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.