Eğitim

İmzalar mentorluk hizmeti için atıldı

Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş ile Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. arasında girişimcilik ekosistemi ve süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe aktarımına yönelik “Mentorluk Hizmet” projesinin imza protokolü gerçekleştirildi.

İmzalar mentorluk hizmeti için atıldı
-

Protokol kapsamında Mentor Teknopark olan Çanakkale Teknopark, Balıkesir Teknopark’ın kuruluş, işleyiş ve kurumsallaşma süreçlerinde destek sağlayacak.

Ortak beyin fırtınası

Çanakkale Teknopark ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan Bil ile Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Dr. Murat Erhan Balcı’nın da katıldığı töreni konu alan protokolde; Çanakkale Teknopark tarafından sağlanacak destek mekanizmaları ile girişimcilik ekosistemi ve süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe aktarımı yoluyla Balıkesir Teknopark’ın yenilik odaklı faaliyet yapabilme kapasitesinin arttırılması, ortak akıl beyin fırtınası toplantılarının yapılması, eylem planlarının hazırlanması, girişimcilik ekosistemi ve süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe aktarımının sağlanması amaçlanıyor.

Gurur kaynağımız

ÇOMÜ Rektörü ve Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat, üniversite olarak girişimciliğe önem verdiklerini belirterek şu mesajı verdi: “Bu ekosistemin içerisinde dünyayı değiştiren yeni fikirlerin ortaya atılması ve tecrübe paylaşımı çok kıymetli. Bu kapsamda çok büyük ilerleme kaydeden, kurumsallaşma ve uluslararasılaşma bağlamında hızla gelişen, bünyesinde önemli firmalar barındıran ve artık büyük projeleri hayata geçirebilen teknoparkımız bölgemizin gözbebeği haline geldi. Tüm bu hızlı büyüme süreci önemli bir tecrübe ve bilgi birikimine dönüştü. Bu tecrübeyi Güney Marmara bölgemizde kuruluş ve kurumsallaşma süreci yeni başlayan Balıkesir Teknopark’a aktarmak ve tüm süreçlerinde destek olmak bizim için hem bir görev hem de gurur kaynağı. Bölgemize değer katacağına emin olduğumuz Balıkesir Teknopark’a her türlü sürecinde destek olacağız.”

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.