Spor

İngiliz devi UEFA'ya gider yaptı

UEFA, finansal fair-playi ihlal ettiğine dair belgelere ilişkin İngiliz devi Manchester City'den savunma istedi. Bu talep, City tarafından kabul edilmedi.

İngiliz devi UEFA'ya gider yaptı
-

UEFA, finansal fair-playi ihlal ettiğini gösteren belgelere dair Manchester City’den savunma istedi, ancak kulüp bunu reddetti.

Milliyet'in haberine göre, Football Leaks tarafından sızdırılan belgeler, Manchester City ile ilgili gözlerin UEFA’ya çevrilmesine neden oldu. Bu belgelerde, finansal fair play ihlali nedeniyle kulübün men cezası alması gereken dönemde bu cezadan yırttığı ve kulüp iç yazışmalarına dair içerikler yer alıyordu. UEFA, belgelerdeki kulüp iç yazışmalarıyla ilgili, kulüpten savunma istedi.

City reddetti

The Guardian’da yer alan habere göre yılbaşından önce bunlarla ilgili bir açıklama talep edildi. Ancak City kulübünün, bunların hacklendiği ve çalındığı için savunma vermeyi reddettiği belirtildi.  E-mail içeriklerinin kulübün sponsorluklarına dair detayları içerdiği ve finansal fair play ihlaline yol açan bu sponsorluklara ilişkin detaylar içerdiği belirtiliyor.       

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.