Dünya

İngiliz kadın ağrı kesici taşıdığı için idamla karşı karşıya

Ekim ayında valizinde Mısır'a ağrı kesici sokarken tutuklanan ve uyuşturucu kaçaklığından yargılanan İngilz Plummer hakkında idam cezası istendi.

İngiliz kadın ağrı kesici taşıdığı için idamla karşı karşıya
-

Ekim ayı başında Mısır'daki Hurghada havaalanında taşıdığı 290 kutu tramadol ağrı kesici ve naproksen ilaçlar nedeniyle gözaltına alınan İngiliz Laura Plummer, idam cezasıyla yargılanıyor.

Mısırlı kocasının bir kaza sonrasında ağır bir bel ağrısı çektiği ve bu nedenle ilaçları taşıdığı öğrenilen İngiliz kadın, uyuşturucu kaçakçılığından yargılanırken 1 aydır da hapiste tutuluyor.

İngiliz kadının kardeşi James Plummer, "Kardeşim çok büyük bir hata yaptı. Ablamın kocası kronik bel ağrısı çekiyor. Hull'da çalıştığı dükkandaki doktorun reçetelediği ilaçları kocasına getiriyordu.Ablam hapların ne olduğunu bilmiyordu. Mısır'a götürülmesinin yasadışı olduğunu da biliyordu. Mısır'da bazı şeyleri almak zordur. O çok, çok saf biridir." Ifadelerini kullandı.

33 yaşındaki Laura Plummer'ın 1 aydır hapishanede tutulduğu belirtilirken Plummer'in babasının kızına 1 ay içerisinde yasal işlemler için 10 bin sterlin harcadığının altı çizildi.

Kahire'deki İngiliz Konsolosluğu tarafından görevlendirilen avukatın olayla yakından ilgilendiği belirtilirken Plummer'ın 25 yıl hapse mahkum edilebileceği fakat bir avukatın ölüm cezasından söz ettiği açıklandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.