Emlak

İnşaat sektörünün markaları ödülle moral buldu

Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars Ödülleri sahiplerini buldu.

İnşaat sektörünün markaları ödülle moral buldu
-

4 ayrı kategoride Nef, Sur Yapı, Mesa ve Sinpaş Holding liderlik koltuğuna oturan şirketler oldu. Gayrimenkul devi Emlak Konut ise özel ödüle layık görüldü.

Törende sektör liderleri “Fark Yaratanlar-Gayrimenkul 2018” panelinde 2017 değerlendirmelerini, gelecek yıl beklentilerini ve yeni dönem planlarını paylaştılar. Panelde Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas konuşmacı olarak yer aldı.

Real Estate Stars Ödül Töreni’nde, 2016 rakamlarına göre ciro bazında “Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirketi” Nef olurken, “Türkiye’nin Adet Bazında En Çok Satış Yapan Şirketleri” kategorisinde ise Mesa birincilik ödülünün sahibi oldu. Sur Yapı, 2017 itibariyle “Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten Şirketi” ödülünü alırken, 2016 yılının “En Çok Proje Üreten Şirketi” ise Sinpaş Holding seçildi. Gayrimenkul devi Emlak Konut ise bu alandaki çalışmaları ile özel ödüle layık görüldü.

REKORLARI NEF’İ BİRİNCİ YAPTI

Nef, Real Estate Stars’da Türkiye’nin en çok satış yapan şirketi olarak birincilik ödülüyle taçlandırıldı.

Türkiye’nin en hızlı ve en çok satan gayrimenkul şirketi olmayı başaran Nef, İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “2017’nin son zamanlarını yaşadığımız şu günlerde, gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki Türkiye’de gayrimenkul sektörü her yıl hızla gelişerek büyüyor ve yeni rekorlara imza atıyor. Nef olarak biz de, her projemizi daha iyi olması için ince ince düşünerek planlıyor ve hayata geçiriyoruz. 2014 yılından bu yana sektörün en hızlı ve en çok satış yapan şirketiyiz. Biz Nef olarak, 5 yılda Türkiye’de sektör lideri olduk. Şimdi de 5 yılda, yurtdışında lider gayrimenkul firması olmak için strateji planımız hazır durumda. Özgürlüğü temel alan, paylaşım ekonomisine yönelik yeni konseptlerimizle, hedefimiz tüm dünya olarak belirledik. 10 yıl içinde ABD ve Avrupa’nın 10 metropolünde yer almayı hedefliyoruz. Real Estate Stars ödüllerindeki başarılı performansımız, attığımız adımların doğru yönde olduğunu gösteriyor. Geçen sene olduğu gibi, bu sene de Real Estate Stars’da Türkiye’nin en çok satış yapan gayrimenkul şirketi kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olmamız, bizleri bu alanda cesaretlendiriyor ve gerekli adımları atmak için teşvik ediyor” açıklamasında bulundu.

2010 yılında kurulan Nef, son 3 yıldır konut sektör lideri konumunda. Nef’in 28. projesi olan Nef Çamlıtepe’deki 497 daire 2 günde satıldı.

HER AY BİR PROJE

Tören kapsamında gerçekleştirilen “Fark Yaratanlar” başlıklı oturumda konuşan Elmas, 2017’den Sur Yapı olarak son derece mutlu olduklarını kaydederek, koydukları hedefler içerisinde 6 projeyi satışa çıkarmak olduğunu, yılın ilk yarısında her ay bir projeyi satışa sunduklarını söyledi.

Son olarak kasım ayının son günlerinde Antalya’daki projelerinin ön satışına başladıklarını dile getiren Elmas, yıl başında 1 milyar lira gibi iddialı ciro hedefleri bulunduğunu, Antalya’daki satışları iyi giderse bu rakamı tutturacaklarını, orada da satışlarının iyi gittiğini de sözlerine ekledi.

Elmas, Türkiye’nin ve gayrimenkul sektörünün geleceğine fazlasıyla inandıklarını, bu yüzden ellerini değil gövdelerini taşın altına koyduklarını, toplam 17 şantiyelerinin ve satış operasyonlarını sürdüğünü açıkladı.

KONYA'DA DOĞDU, İSTANBUL'DA HIZLANDI

2016’da “Türkiye’nin En Çok Proje Üreten 6. Şirketi” oldu. Anadolu’nun lider inşaat şirketi Seha Yapı 2016 yılında 1.928 konutun inşasını tamamlama başarısı göstererek bu ödüle layık görüldü.
Seha Yapı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sait Cülfik, yaptığı değerlendirmede, yaklaşık 40 yıldır 15 bin adet konut ürettiklerini belirtti. Seha Yapı olarak, Türkiye’nin en büyük yapı şirketleri arasında yer aldıklarını vurgulayan Cülfik, ‘’Zorlu geçen 2016 yılında başta Konya, Kırşehir ve Irak’taki projelerimizdeki 1.928 konutun inşasını tamamlayarak Türkiye’nin En Çok Proje Üreten 6. şirketi olma başarısını göstermekten ötürü büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu anlamlı ödülün alınmasında katkısı olan tüm çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza bu vesile ile teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YENİ PROJELERİMİZ VAR

İnşaatları devam eden Zermeram, 3.İstanbul, Kanyonpark ve tasarım aşamasında olan Konya Yazır’daki yeni projesi hakkında bilgiler veren Cülfik, “Hızımızı kesmeden, şehrimize ve ülkemize değer kazandıracak, kendimizi farklılaştıracak inovatif projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Hali hazırda devam eden ve tasarım aşamasında olan projelerimizle önümüzdeki dönemlerde daha iyi yerlere geleceğimize ve başarımızı perçinleyeceğimize gönülden inanıyorum. Konya’nın su temalı en büyük karma konut projesi olan Zermeram’da 2. etap satışlarına başladık. 1. ve 2. etabın inşaatı hızlı bir şekilde yükselirken 1. etabımızı vaat ettiğimiz gibi 2019 yılında sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

Real Estate Stars’da 4 kategoride ödül almaya hak kazanan şirketler şöyle:

Real Estate Stars Özel Ödülü / EMLAK KONUT

 

Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten İlk 10 Şirketi (Adet-2017)

1-Sur Yapı

2-YDA İnşaat

3-Nef

4-Özyurtlar

5-Sinpaş Holding

6-Avrupa Konutları/Artaş

7-Teknik Yapı

8-Metal Yapı Konut

9-Pasifik İnşaat

10-Tahincioğlu

 

Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi (Ciro-2016)

1-Nef

2-Mesa

3-Dağ Mühendislik

4-Teknik Yapı

5-Sinpaş Holding

6-Sur Yapı

7-Tahincioğlu

8-Özyurtlar

9-Fuzul Group

10-YDA İnşaat

 

Türkiye’nin En Çok Proje Üreten İlk 10 Şirketi (Adet-2016)

1-Sinpaş Holding

2-Özyurtlar

3-Avrupa Konutları/Artaş

4-Nef

5-Teknik Yapı

6-Seha Yapı

7-Yiğit İDK Group

8-Dağ Mühendislik

9-Folkart

10-Sur Yapı

 

Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi (Adet-2016)

1-Mesa

2-Nef

3-Teknik Yapı

4-Folkart

5-EYG Group

6-Yiğit İDK Group

7-Fuzul Group

8-Kuzu Grup

9-Torunlar GYO

10-DKY

 

 

Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.