Emlak

İnşaatın Patronları Yeni Dönem İçin Ne Dedi?

Seçim sonuçları koalisyonu işaret edince gayrimenkul sektörü temsilcileri, koalisyonun ekonomiye iyi gelmediğine vurgu yaptı.

İnşaatın Patronları Yeni Dönem İçin Ne Dedi?
-

Sektör temsilcilerine göre, eğer koalisyon ‘doğru’ yönetilirse var olan ‘istikrar’ sürdürülebilir. Sonuçları ‘Türk halkının iradesi’ olarak yorumlayan patronlar, iş dünyasının buna göre ‘pozisyon’ alacağını ifade ederek, hükümetin kısa zamanda kurulup, ekonomiye verilen ‘önemin’ sürmesini beklentilerini dile getirdiler.

 

İşte patron gözüyle sandıktan çıkan sonucun verdiği mesaj:

 

Uğur Dumankaya Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

‘İstikrar devam edecektir’

Koalisyonun gelişmiş ekonomilerde sık rastlanan bir yönetim olduğunu vurgulayan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “Olgunlaşmış demokrasilerde oldukça işlevseldir. Türkiye 12 yıllık bir iktidarın son aşamasında gibi. Yeni bir dönem başlıyor, alışacağız, istikrarın devam edeceğine inanıyoruz, belki bir erken seçim çıkar ama ekonomi için olumsuz bir şey görmüyorum” dedi.

 

Ali Dumankaya - DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

‘Umarız hükümet çabuk kurulur’

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bugünden itibaren gerek Ak Parti gerekse diğer partilerin içinde olduğu bir süreç yaşanacağını hatırlatarak, beklentilerinin bir an önce hükümetin kurulması olduğunu dile getirdi. Dumankaya, “Sonuçta çözüm sürecinin de, Türkiye’nin yaşadığı demokratik ortamın da hayırlısıyla devam ettirileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

Ziya Yılmaz - DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı

‘Bir an önce ekonomiye odaklanalım’

Daha önce yaşanan koalisyon dönemlerinin iyi yönetilmediğini anımsatan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Biz koalisyon beklemiyoruz. Eğer istenilen performans olmazsa ekonomiye zarar verir. Türkiye bunu başarılı yönetemedi. Olacaksa iyi yönetilmeli. Bundan sonra Türkiye’nin kaybetmeye tahammülü yok. Her şeyi atlatıp kısa süre içinde ekonomiye odaklanalım” dedi.

 

Erhan Boysanoğlu Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı

‘Koalisyon sevdiğimiz şey değil’

Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Ülke ve sektör olarak koalisyon çok sevdiğimiz bir şey değil ancak hayırlısı olsun” dedi.

 

Ömer Faruk Çelik EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı

‘İş dünyası yeni pozisyon belirleyecek’

EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 12 yıl sonra ilk kez koalisyon yaşanacağını kaydederek, şöyle dedi:

“Ekonomide istikrarın tek partiyle iyi gittiği iddiasında bulunurduk, hâlâ da öyle. Yani partisi hiç fark etmez. Ama son 12 yıldır ilk defa koalisyon görünüyor. İnşallah hayırlısı olur. İş dünyası buna göre pozisyonunu belirleyerek yoluna devam edecek.”

 

emlakrehberi / 8 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.