İSLAM

“İslamofobinin arttığı zamanlarda birbirimize daha sıkı sarılmalıyız”

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayında infak bilincimizi geliştirmemiz gerektiğine dikkat çekerken, Müslümanlara birlik ve beraberlik içinde olma çağrısında bulundu. Erbaş, "İslam karşıtlığının yükseldiği zamanlarda birbirimize daha çok sarılmalıyız." dedi.

-

 İsmail Uğur  Ankara  Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nun iftar davetine katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. "Müslümanlar deyince birlik, beraberlik ve kardeşlik akla geliyor." diyen Erbaş, "Şu anda da onun en güzel örneğini yaşıyoruz. Bir iftar sofrasında İslam ülkelerinin büyükelçileri ile beraberiz." ifadelerini kullandı.

'İslamofobinin yükseldiği zamanlarda birbirimize daha sıkı sarılmalıyız'

Erbaş, Müslümanların birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri gerektiğini vurgulayarak özellikle son dönemde artan İslamofobiye dikkat çekti.

"İnşallah insanlık namına İslam alemi adına her zaman Müslümanların birliği ve beraberliği devam eder. Dünyaya bu tür mesajları vermek gerekiyor. İslam karşıtlığının yükseldiği zamanlarda birbirimize daha çok sarılmalıyız. Bunun için dua ediyoruz."

Ramazan ayında İnfak bilincinin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Erbaş, sözlerine devam etti:

"Ramazan ayı Kur'an ayıdır. Yardımlaşma ayıdır. Özellikle yer yüzünde yaşayan ihtiyaç sahiplerine Ramazan vesilesi ile daha çok yardımlar ulaştırmalıyız. Yardımlaşma konusunda da birbirimizi telkin etmeliyiz."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.