Gündem

İstanbul seçim anketi son durum ne? 23 Haziran’da kim kazanır?

İstanbul seçim anketi son dakika. Türkiye nefesini tuttu Yüksek Seçim Kurulu’nun 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimlerine (İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri) kilitlendi. Onca usulsüzlüklerin yapıldığı 31 Mart İstanbul seçimlerinde sadece sandıkların yüzde 10’u sayılmasına rağmen Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki 29 bin oy, yeniden sayılması sonucu 13 binlere kadar düşmüştü. Şimdi seçimler 23 Haziran’da yenilenecek. İstanbul seçim sonuçlarını sadece İstanbul, Türkiye değil başta ABD ve AB olmak üzere tüm dünya merak etmeye başladı. Peki İstanbul seçim anketi son durum ne? 23 Haziran’da kim kazanır? Anket sonuçları İstanbul seçim sonuçlarına ilişken ne söylüyor?

İstanbul seçim anketi son durum ne? 23 Haziran’da kim kazanır?
-

Türkiye nefesini tuttu Yüksek Seçim Kurulu’nun 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimlerine (İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri) kilitlendi. Onca usulsüzlüklerin yapıldığı 31 Mart İstanbul seçimlerinde sadece sandıkların yüzde 10’u sayılmasına rağmen Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki 29 bin oy, yeniden sayılması sonucu 13 binlere kadar düşmüştü. Şimdi seçimler 23 Haziran’da yenilenecek. İstanbul seçim sonuçlarını sadece İstanbul, Türkiye değil başta ABD ve AB olmak üzere tüm dünya merak etmeye başladı. Peki İstanbul seçim anketi son durum ne? 23 Haziran’da kim kazanır? Anket sonuçları İstanbul seçim sonuçlarına ilişken ne söylüyor?

23 Haziran'da 10 milyon 570 bin 939 seçmen İstanbul'da sandık başına gidip İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı koltuğuna oturacak adayı seçecek. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerine ilişkin son dakika açıklamasına bulundu. Sadi Güven "23 Haziran’da yapacağımız seçim, 31 Mart’ta yaptığımız seçimin tekrarıdır, yenilenmesidir. Aynı seçmen listelerini kullanacağız. 31 Mart’ta kim oy kullanma hakkına sahip idiyse 23 Haziran’da da aynı şahıslar oy kullanma hakkına sahip olacaklardır.” şeklinde konuştu. Son seçim anketleri 23 Haziran yerel seçimleri öncesi gelmeye devam ediyor. Bir yandan 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine ilişkin YSK’nın seçim takvimi işlerken diğer yandan da İstanbul seçimlerine ilişkin anket sonuçları da merak ediliyor. 

Son İstanbul anket sonuçları

23 Hazian seçim anketi. MAK Araştırma, 23 Haziran'da İstanbul'da tekrar edilen olacak seçimlere ilişkin yürüttüğü anket çalışmalarını takipçeleriyle paylaştı. Bu seçimin deprem etkisine herkes hazır olmalı. Depremin etkisinden çok tsunamiye dikkat" paylaşımı yapıldı. MAK Danışmanlık Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti'nin İstanbul seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek, "İstanbul hikayesi pek çok başarı ile dolu. Binali Yıldırım, 31 Mart'tan farklı, istekli, gönüllü, görünür bir kampanya ile 23 Haziran'ı değiştirebilir. Bu milletin bugün yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen kibirden uzak, tepeden bakmacı olmayan milletin adamlarına sevgisi hep vardır" ifadesini kullandı.

31 Mart İstanbul seçim sonuçları

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.