Okur Postası

İstanbul Sözleşmesi referanduma sunulmalıdır

Gazetemiz okurlarından Alaaddin Kısa, "İstanbul Sözleşmesi referanduma sunulmalıdır" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

İstanbul Sözleşmesi referanduma sunulmalıdır
-

Alaaddin Kısa

Avrupa Birliği ve Batı’da Hristiyan kültüründen dolayı kadın insan yerine konulmamaktadır. Batı Değerleri kadını değersiz bir mahluk olarak düşünmektedir. Bunlar Aile nedir bilmezler. Aile Batı da yıkılmış gitmiştir.

Birlikte yaşama kültürü oluşmuştur. Bu kültürde Evlilik değil “Birlikte Yaşam” esas alınmıştır. Herkes dilediği gibi “sevgili” değiştirebilmektedir. Doğan çocuklar kimin olursa olsun devlet tarafından muhafaza altına alınmaktadır. Ancak Aile kavramı İstanbul Sözleşmesi şartlarının Avrupa’da uygulanmasından dolayı neredeyse kalkmıştır. İlişkiler Ailenin kutsallığından uzaklaşıp maddeleşmiştir. Maddeci ilişkiler hiçbir şekilde mutluluk getirmemiş İnsanlar Belhüm Adal bir anlayışla hayat sürmeye alışmışlardır. Bu anlayışa rağmen Kadın hiçbir zaman insan yerine konulmamış ve cinsel arzuların tatmin olacağı meta mesabesini geçememiştir. Kadın maddenin temin aracı olarak görüldüğü için de her türlü medya aracında kullanılmıştır. Kadını Belhüm Adal pozisyonuna düşüren Avrupa, İstanbul Sözleşmesi gibi anlaşmalarla kadını kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak Maddeci anlayışa göre hazırlanan bu sözleşme, Avrupa Ailesini kurtaramaz. Kadına da hürriyet getirmez. Avrupa’nın kurtuluşu İslam’ın Aile Hukukuna ilişkin kurallarının uygulanmasından geçmektedir. Halk olarak bizim bu konu da talebimiz İSTANBUL SÖZLEŞMESİ REFERANDUMU yapılmasıdır. 6284 sayılı kanun da Referanduma götürülmelidir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.