Konut Projeleri

İstanbul’a yeni ticaret ve sanayi merkezi

Anadolu Yakası'nda 2021 yılı sonunda hizmet vermeye başlayacak olan İstanbul Sanayi ve Ticaret Merkezi’nin (İSTİM) temeli atıldı.

İstanbul’a yeni ticaret ve sanayi merkezi
-

İstanbul Tuzla’da, Anadolu Yakası’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olacak İstanbul Sanayi ve Ticaret Merkezi’nin (İSTİM) temeli atıldı. 702 dükkân ve 55 bin metrekarelik deponun yer alacağı projenin yatırım tutarı, KDV dahil 1.5 milyar lira olacak. İSTİM 2021 sonunda hizmet vermeye başlayacak.

Destek olalım

Temel atma töreninde konuşan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “Osmanlı’da akıncılar vardı ve akıncıların önünde giden öncü grup olarak deliler bulunurdu. Bugün bu işe elini atan iş insanlarımızı bunlara benzetiyorum. Bölgenin ihtiyacı olan projeyi hayata geçirme iradesini gösterdiler” dedi. Avdagiç, bu tür ticaret merkezleri ve sanayi bölgelerinin desteklenmesi gerektiğini belirterek, mevcut olan eski bölgelerin de revize edilip ayakta tutulması gerektiğini kaydetti. Projenin lokasyon olarak yerleşim yerlerine uzaklığının uygun olduğunu dile getiren Avdagiç, “Burası adeta büyük bir fabrika gibi. 10 bin istihdama olanak sağlayacak. Dolaylı istihdamlarla bu rakam 17 bine çıkacak. Ayrıca işyerlerinin satışı konusunda da finansman anlamında İSTİM’in, bankalar ile aramızda aracı kuruluş rolünde olması önemli” mesajını verdi.

Şirket ortaklarından Bekir Kılıç ise üretim ve depolama konusundaki sıkıntılara kalıcı ve modern çözümler sunduklarını belirtti. Kılıç, “Maksimum verim sağlayan son teknoloji ekipmanlarımızla 76 metrekareden 2 bin metrekareye kadar tek katta üretim, depolama ve satış hacmine sahip projemiz, toplam 185 bin metrekarelik satılabilir net alana sahip. Merkezde yüksek Tır-kamyon girişi, enerji altyapısı, geniş kolon aralıklarıyla firmaların her ihtiyacına karşılık veriyoruz” diye konuştu.

TIR’ların geçişinde kolaylık

İSTİM, 12 metre yüksekliğiyle sanayi ve depolamaya ciddi oranda katkı sağlarken, 4.10 metre yüksekliğindeki endüstriyel kapılarıyla da araçların giriş çıkışlarına hız kazandıracak.

Tır’ların rahat geçiş ve manevra yapabilmesi amacıyla yolların genişliği optimum olarak tasarlanan İSTİM’de firmalara kolaylık sunulacak. İstanbul’un yeni ticaret, sanayi ve lojistik merkezi olacak merkez, firmaların gözdesi Tuzla’da E-5 Karayolu’na sıfır konumda yer alıyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.