Gündem

İstanbul'da askeri helikopter düştü

İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde zorunlu iniş yapan askeri helikopter düştü. Olayda yaralanan 4 asker, Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

-

İstanbul'un Çekmeköy ilçesi Kirazlı Mahallesi'nde bir site içerisine askeri helikopter düştü. Kaza yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevkedildi.

Polis ekipleri 'Bu bölgeyi acilen boşaltın' anonsu yapıyor.

İstanbul Valisi: Yaralı 4 asker hastaneye kaldırıldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, askeri helikopterin zorunlu iniş yaparken düştüğünü söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Yerlikaya "Çekmeköy ilçemizdeki bir site içerisine askeri helikopterimiz zorunlu iniş yaparken düştü." dedi.

Yerlikaya "Alınan ilk bilgilere göre; Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesine düşen askeri helikopterdeki 4 yaralı askerimiz Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir." ifadelerini kullandı.

(Olay yerinden ilk görüntü)

Sancaktepe Belediye Başkanı: Sitenin bahçesine düştü

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem CNN TÜRK'e konuştu:

Önlemler alındı. Helikopter acil iniş yapmak isterken düştü. Arkadaşlarımız olay yerinde incelemelerde bulunuyor. Olayı yakınen takip ediyoruz. Biraz sonra olay yerine geçeceğim. Sayısal olarak bir bilgimiz yok. İnönü mahallesi'ne komşu bir mahalle. Helikopter bir sitenin bahçesine düştü. İtfaiye ve sağlık ekipleri şuan olay yerinde. Belediyemizin Fen ve Sağlık İşleri de olay yerine hareket etti.

Ayrıntılar Geliyor...

 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.