ÖDÜLLÜ TYT SINAVI
TAMAMLANDI ESKİ SINAVLAR
İÇİN TIKLAYIN

Okur Postası

İstanbul’u Cumhur İttifakı mı yoksa Millet İttifakı mı kazanmalı?!

Gazetemiz okurlarından Alaettin Köksal, "İstanbul’u Cumhur İttifakı mı yoksa Millet İttifakı mı kazanmalı?!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

İstanbul’u Cumhur İttifakı mı yoksa Millet İttifakı mı kazanmalı?!
-

Alaettin Köksal

Ülkemiz ve İslam dünyasının üzerindeki siyasi ve ekonomik baskılarla alakalı saat başı değişen gündemleri doğru değerlendiremeyen, siyasiler ve yöneticiler sağlıklı düşünüp, sağlıklı kararlar alamazlar. Toplumu bilgilendirmek ve bilinçleştirmek isteyen aydın ve yazarlarımız, gündemi takip etmezlerse isabetli makaleler yazamazlar. İç ve dış siyasetimizi kirletmeye çalışan şer güçlerin hain planlarına, siyasi ve ekonomik baskılarına birlikte karşı durmazsak, Müslümana yakışmayan yalan ve kötü sözlerle birbirimizi acımasız bir şekilde eleştirerek zaman israfı yaparsak, iç ve dış şer güçlerin, ülkemize ve İslam dünyasına yapmakta oldukları saldırılara karşı gerekli olan tedbirlerimizi alamayız.

Siyasilerimiz ve aydınlarımız, iç meselimiz olan İstanbul seçimlerini konuşmadan önce, dış şer güçlerin, ülkemiz ve İslam dünyası üzerindeki hain planlarını konuşarak, milletimizi şer güçlere karşı bilinçleştirmelidirler. Öncelikle Türkiye’nin yer altı ve yer üstü kaynaklarını, jeopolitik ve jeostratejik gücünü konuşmalıdırlar. Türkiye, Boryum ve Toryum zengini olduğu kadar, petrol ve doğal zengini olup, olmadığımızı, 950 kilometreye yakın Suriye hududunda neden mayın döşendiğini. Söz konusu mayın tarlasının altında petrol nehrinin geçtiğini milletimize anlatmalıyız. Türkiye’nin Kıbrıs açıklarında hakkı olan doğalgaz arama çalışmalarından kimler niçin rahatsız oluyor. Şer güçlerin savaş gemileri neden Akdeniz’e sevk edilmiştir. İngiltere neden sessiz duruyor.

Ülkemiz ve İslam coğrafyası üzerinde hain emelleri olan Amerika, Rusya, Çin ve diğer zalim güçler birlikte hareket ettiklerini ve aralarında gizli anlaşmalar yaptıklarını bilen siyasilerimiz, aydınlarımız ve yöneticilerimiz, zalimlere karşı, Türkiye ve ümmet ittifakını konuşmalıdırlar. Güçlü bir Türkiye sayesinde ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Avrupa ülkeleri, İslam coğrafyasında istedikleri gibi at koşturamayacaklarını milletimize en ince teferruatına kadar anlatmalıdırlar.

Güçlü bir Türkiye öncülüğünde kurulacak olan ümmet ittifakı, İsrail’in işgalci politikasına ve Filistin halkına yaptıkları alçakça zulümlerine dur denileceğini, Suriye ve diğer İslam ülkelerinin yeniden bölünemeyeceğini, Suriye’nin kuzeyinde, Amerikan destekli bir Kürt devletinin kurulamayacağını. İsrail’in Nil’den Fırat’a kadar olan toprakları kontrolü altında alamayacağını milletimize ve İslam dünyasına etkili bir şekilde izah etmelidirler.

Irkçı Siyonistler ve onların güdümündeki şer güçler, Kıbrıs açıklarında Türkiye’nin doğalgaz araştırmasına engel olmak için, yeni bir plan olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetiyle, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetini esnek bir federasyon haline getirmek ve Avrupa Birliğine almak suretiyle, Türkiye’yi bu bölgeden çıkarmaya çalışacaklardır. Yeri gelmişken söyleyelim; Siyaset feraset ve cesaret işidir. Rahmetli Erbakan hoca, Kıbrıs barış harekâtının emrini verdiğinde, Kıbrıs’ın tamamı alınmalı ve çıbanbaşı olmaktan çıkarılmalıdır demişti.

Şer güçlerin gündeme getirdikleri gizil açık siyasi ve ekonomik planlarının küçük bir bölümünü, ana başlıklarıyla özetlemeye çalıştım. Zalim şer güçlerin, tarih boyunca hiç bırakmadıkları her an gündemlerinde tuttukları İslam medeniyetinin ana kaynağı olan Kur’an’a ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) saldırmaktan geri durmadılar ve durmuyorlar. Bu saldırının ana sebebi, müslümanları bu iki kaynaktan koparıp, zalimlerin vesayetine boyun eğen çağın modern köleleri yapmaktır.

İstanbul seçimlerini cumhur ittifakı mı yoksa millet ittifakı mı kazanmalı üzerinden yapılan algı operasyonlarıyla, Türkiye’nin gerçek gündemi saptırılmaktadır. Öncelikle Türkiye’nin gündeminde, şer güçlere karşı Türkiye ittifakı, Türkiye ittifakının yanında, Türk dünyası ve nihayetinde İslam ümmetinin ittifakı olmalıdır. Din, vatan, millet, devlet ve bayrak etrafından sağlam bir şekilde kenetlenmiş olan bir millet için, genel ve yerel seçimlerde kimin kazanacağı önemli değildir. Aynı inançla hareket eden siyasi partilerin adaylarından kim kazanırsa kazansın, milletin maddi ve manevi değerlerine hizmet edeceğinden hiç kimsenin endişesi olmayacaktır. Lakin milletin maddi ve manevi değerlerine, milli ve yerli kalkınmasına sıcak bakmayan, şer güçlerin telkinlerine aldanarak yanlış yapanlara milletimiz yol vermemelidir.

Seçtiğimiz insanların zararları, kendilerini bağlarsa önemli olmayabilir, lakin yaptıkları yanlışlar, ülkeye ve millete zarar verirse, milletimizi üzecek, şer güçleri sevindirecektir. Zalimlerin sevinmesine sağduyulu hiçbir seçmen alet olmaz, olamaz, hiçbir insan, partisini ve partisinin adayını, ülkenin ve milletin menfaatleri üzerinde göremez. Basit siyasi getirileri için öfkeyle ayağa kalkarak, ülkenin cumhurbaşkanını ve devletin yöneticilerini rencide eden ağır sözlerle eleştirerek, ülkenin ve milletin barışını zedeleyemez. Sayın Temel Karamollaoğlu, Sayın Erdoğan’ı eleştirmek için kullandığı şu cümle ve kelimeleri kendine yakıştırabiliyor mu.“..nice yıkılmaz zannedilen iktidarlar yıkılıp gitmiştir. Emin olun sizde aynı akıbete uğrayacaksınız. Şu tarzınız sebebiyle, kuşaklar boyu kötü bir şekilde zihinlerde yer bulacaksınız. Siz gelecekte zulümle, zorbalıkla, israfla, yolsuzlukla, beceriksizlikle, partizanlıkla, adaletsizlikle vicdansızlıkla anılacaksınız.” Saadet partisinin dili, siyasi duruşu, diğer partilerin dilinden farklı olmalıydı. Özetle “Hayra motor şerre fren” olma ilkesiyle hareket etmeliydi. Saadet partili seçmenlerinin ekseriyeti, AK partisinin adayına destek verir düşüncesiyle, Saadet partili yetkililer İstanbul’da aday çıkartarak dolaylı bir şekilde CHP’nin adayını desteklemiş oldular. Milletimiz, bu siyasi manevrayı anlamayacak kadar basiretsiz değildir. Herkes yaptığının karşılığın alacaktır. Kim ne yaparsa yapsın, Yüce Allah’ın takdirini değiştiremeyeceklerdir.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.