Okur Postası

İyi ama Türkiye hâlâ Müslüman

Gazetemiz okurlarından Nevzat Özpelitoğlu, "İyi ama Türkiye hâlâ Müslüman" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

İyi ama Türkiye hâlâ Müslüman
-

Nevzat Özpelitoğlu/Balıkesir

Bugüne kadar ülkemizden pek çok Hükümetler geldi geçti ve fakat maalesef Türkiye’nin Avrupa Birliği denilen Hıristiyan kulübüne girme uğraşı veya kara sevdası bir türlü bitmedi.

Sevdalandığımız Avrupa Birliğine girme işimiz adeta 7 kocalı Hürmüz hikâyesine dönüştü. Artık Devlet politikalarımız yeniden gözden geçirilmeli ve 7 kocalı Hürmüz’den bize bir hayır gelmeyeceği ve bu sebeple bizim de 7 kocalı Hürmüz’den vaz geçtiğimiz ve Hürmüz’den daha ciddi, daha namuslu ve sözüne güvenilir partnerler aradığımız yüksek sesle dillendirilmelidir..!

Her zaman ve her platformda Devlet Başkanımız Tayyip Beyin söylediği ‘’Biz artık eski Türkiye değiliz. Bizimle konuşurken bin defa düşünüp bir defa konuşmalısınız” tezimizi, mutlaka ve en kısa zamanda 7 kocalı Hürmüz dediğimiz, kokuşmuş Avrupa Devletlerinin önüne koymamız gerekir. Daha kendi aralarında dahi doğru dürüst anlaşamadıklarından dolayı AB Devletlerinin en irisi olarak bilinen İngiltere şimdiden restini çekti.  Birlik içersinde ayrılık şarkılarını yüksek sesle söyleyenleri de görmemezlikten gelmeyelim. Yeryüzündeki tüm Müslüman katliamlarının yanı sıra tüm dünya mazlumlarının akan kanlarının üzerinde AB Devletlerinin imzaları var. Bir diğer yönüyle katiller topluluğu veya katiller Birliği olan Avrupa Birliği, Türkiye gibi namus ve şerefi en yükseklerde tutan bir Devlete ve millete asla layık değildir. Erbakan hocamızın deyimiyle AB bir Hıristiyan kulüptür. Ahlâken tefessüh etmiş, haklıyı değil gücü hak sayan bir topluluktur.

Medeni Avrupa’nın(!) sözde medeni ülkeleri(!) Fransa, Almanya, İngiltere, Belçika, Norveç, Hollanda, Danimarka gibi Devletlerin ve ülke insanlarının, insanımıza karşı takındıkları tavrın insanlıkla ne alâkası var? Yarım asırdan fazla bir zaman diliminde emeğini ve alın terini, hatta ömrünü bu ülkelerin ekonomisine feda edip önemli başarılara imza atan Türk insanına karşı takındıkları düşmanca tavrı Devlet olarak görmemezlikten gelmek mümkün mü? Türklerin dükkânlarına, Türklerin evlerine, Camilerimize, Kur’an kurslarımıza yaptıkları saldırılar bu ülkelerin medeni değil, bilakis vahşi olduklarını sergiliyor.! Evet, vahşi Batı yüzümüze gülüp arkamızdan kuyumuzu kazıyor. Bu Avrupa Birliği denilen katiller sürüsüne Türkiye Cumhuriyeti olarak biz de mutlaka net bir tavır koymalıyız.

Müslüman Türk insanı olarak aklımızdan bir an olsun çıkarmamamız gereken bir diğer gerçek; milletleri gerçek anlamda kardeş ve dost yapan özelliğin din ve din merkezli yaşantının olduğudur. Hıristiyan devletler ve milletler, Müslümanları her plâtformda katlediyor. Afrika kıtası kan gölü, Afganistan, Pakistan, Irak, Suriye, Filistin ve dünyanın her tarafında Hıristiyanların yapmakta oldukları Müslüman katliamları durmak bilmiyor. Hindular ve Budistler de bunlardan geri kalmıyorlar. Müslümanları acımasızca katlediyor, yakıyor ve vatanlarından sürgün ediyorlar. Siyonist Yahudi tüm dünyaya göstere göstere Müslüman çocukların kollarını bacaklarını kırarak öldürüyor, keyf için kadınları iki metre mesafeden vuruyor erkekleri ve kadınları zindanlarda çürütüyorlar..

Hıristiyan dünyası da bu zalimlere Nobel Barış ödülü veriyor. Adeta sırtlarını sıvazlayıp daha büyük katliam yapmaları için teşvik ediyor. Bugüne kadar hiçbir zaman Hıristiyan bir devletin Hindu katlettiği görülmemiştir. Daha açık ve net bir örnek vermek gerekirse; 1986 yılında Avrupa da Türk insanı için serbest dolaşım uygulamasına geçilecekti. Fakat her ne olduysa 1986 yılında bırakın serbest dolaşımı, tüm Avrupa Devletleri Türk insanı için topluca vize uygulamasına geçtiler. Bunun üzerine bir Türk gazeteci Avrupa Birliği daimi delegesi Fransız Dole’ye sordu; ‘Ne oldu, hayrola hani serbest dolaşım başlayacaktı. Bu topluca vize uygulaması da nereden çıktı?’ AB daimi delegesi Fransız Mister Dole’nin verdiği cevap hayli ilginç ve o kadar da korkunçtur; ‘İyi ama Türkiye halâ Müslüman..!’

Demek oluyor ki, birileri 1949’da Avrupa konseyine üye olmamızı müteakip, 1960’lı yıllarda başlayan AB’ye girme sevdamız esnasında, 20 yıllık geçiş döneminde Türkiye’yi Hıristiyan dünyasına hazır hale getiririz diye söz vermişler ki, adam bundan dolayı; ‘’iyi ama Türkiye hâlâ Müslüman” diyebiliyor. O halde yapılacak iş; ‘’siz Hıristiyan, biz Müslümanız. Kan uyuşmazlığımız meydanda.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.