Seçim

İyi Parti'nin Genel Başkanı Koray Aydın mı olacak? Akşener kayıp!

İyi Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinden daha az oy aldı. Bunun üzerine bir açıklama bile yapmayan Akşener’in niçin etrafta görülmediği merak konusu oldu. Partide zırvalarıyla ön plana çıkan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın seçimle ilgili yorumu, “partide genel başkanlığa oynayacak” yorumlarına neden oldu.

İyi Parti'nin Genel Başkanı Koray Aydın mı olacak? Akşener kayıp!
-

 yeniakit.com.tr  İyi Parti Genel Başkanı ve hezimete uğrayan cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinden daha düşük oy aldıktan sonra kayıplara karıştı.

KORAY AYDIN AÇIKLAMA YAPTI

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinin genel merkezinde Cumhurbaşkanı ve 27. Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını değerlendirdi.

Yüksek Seçim Kurulunca henüz resmi sonuçlar açıklanmamasına rağmen, sonuçların yaklaşık olarak belli olduğunu ifade eden Aydın, “İyi Parti olarak sandıktan çıkan bu sonuçlarla iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. Yüce milletimize bize verdiği bu destekten dolayı da teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

İyi Parti'nin 7 aylık bir yolculuğu olduğunu aktaran Aydın, “İyi Parti, kuruluşundan bugüne kadar geçen 7 aylık süre içerisinde Türk siyasi hayatında belki de bir ilki başarmış bir parti olarak siyasi tarihimizdeki yerini alacaktır. Kendi imkanlarıyla teşkilatlarını yeni kurmuş, milletiyle bu kısa süre içerisinde bütünleşmeyi başarmış, milletin teveccühünü kazanan bir siyasal hareket olarak, Türk siyasi hayatında yeni bir yolculuğa çıkmıştır.” diye konuştu.

Türk milletinin kendilerine, TBMM'de güçlü bir grupla temsil edilme hakkı ve fırsatını verdiğini ifade eden Aydın, “Belki de bu seçimde çok daha iyi bir netice de alabilirdik ama milletimizin kararıyla oluşan bu neticeyi de iyi bir başlangıç, kuvvetli atılmış bir adım olarak görüyor ve değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

AKŞENER ÇARŞAMBA TOPLANTI YAPACAK

Aydın bir gazetecinin, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiğine ilişkin sorusuna, “Kendisi, Çarşamba günü bütün divan üyeleriyle bir toplantı yapacak, ondan sonra geniş bir açıklaması olacak.” yanıtını verdi.

AKŞENER İSTİFA MI EDECEK?

Akşener’in seçimlerle ilgili açıklamasını uzatması ve Koray Aydın’ın barajı bile zar zor geçen partisini abartı şekilde başarılı göstermeye çalışması, Koray Aydın’ın yeni genel başkanı olabileceği şeklinde yorumlandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.