Aktüel

İyilik Derneği Afrika’daki yoksulluğa çare arıyor

Afrika’daki yoksulluğa çare arayan ve bu bağlamda süt keçisi kampanyası çerçevesinde çalışmalar yürüten İyilik Derneği, Burkina Faso'da süt keçileri dağıttı.

İyilik Derneği Afrika’daki yoksulluğa çare arıyor
-

Afrika’da sürdürülebilir istihdam kaynakları oluşturmak için çalışmalar yürüten İyilik Derneği, Burkina Faso'da süt keçisi dağıtımına başladı.

Pa ve Tita ilçeleri ile Başkent Vagadugu’ya yaklaşık 155 km uzaklıktaki Guirgou köyündeki 500 aileye verilen süt keçileri binlerce Afrikalı için geçim kapısı olacak.

Proje kapsamında bin 500 süt keçisi dağıtılacak.

Süt keçileri umut ışığı oluyor

Konu ile ilgili İyilik Derneği’nden yapılan açıklamada, “Yapılan bağışlar çerçevesinde dağıtılan süt keçileri Afrikalı ailelere umut ışığı oluyor” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Buralara gelip ailelerin mutluluğuna bire bir şahit olmak her insanın yüreğinde çok başka duygular yaşanmasını sağlıyor. Bağışçılarımız vesilesi ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzlerini güldürürken, onlara kalıcı iş imkanı sağlamış oluyoruz. Afrika kıtasında sürdürülebilir projeler kapsamında burada istihdam alanı oluşturmanın da temelleri atılıyor. Süt Keçisi projesi kapsamında bölgeye yardımlarımız devam edecek.”

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.