Okur Postası

Kafes dövüşünde, çok fazla kural yoktur

Gazetemiz okurlarından İsmail Kumbuzoğlu, ‘Kafes dövüşünde, çok fazla kural yoktur’ başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Kafes dövüşünde, çok fazla kural yoktur
-

Hangi platformda olursa olsun.Yüz yüze veya yazışma halinde. Bire bir veya milyonların karşısında. Hiç fark etmez. İnatla, cesaretle ve kendinden emin tavırlarla; ezberlemiş oldukları çaresizliklerini seslendirmekten asla geri durmazlar.

Mayalarında filizlenen ve kabaran reflekslerini, zevkle icra ederler. Makam, mevki, yaş farkı ve kendi dalında uzman olma kademelerini hiçe sayarlar. Kendi bildiklerinin sıklet merkezi etrafında döner dururlar. Biraz üstelersen, hakaret ve gerekirse küfür etmeyi marifet sayarlar.

Sürekli kendilerini temize çıkarmanın, dayanılmaz laf kalabalığında debelenip dururlar. Siz istediğiniz kadar nefes tüketin, mürekkep harcayın. Bir ilkokul öğretmeni marifetiyle, seviyelerine inerek, somut örnekler verin. Asla milim ilerleme sağlayamazsınız.

Okuma-yazma bilmeyeninden üniversite mezununa kadar, bu tür kişilere rastlamak mümkün.

Bunlar böyle yaparken, bir an şüpheye düşersiniz. “Acaba Ben Mi Yanlış Yoldayım” diye... Duruşumuzu, yolumuzu, yordamımızı ve neticede özümüzü, defalarca yoklamaya mecbur kalıyoruz. Ve neticede, CENK ETMEKTEN “Kafes Dövüşü” yapmış gibi yorgun düşüyoruz. “Keşke Bulaşmasaydım. Bunca zamanım boşa gitti” diyerek de, kendimizi suçluyoruz.

Ne demiş şair:

Cahil ile cenk edenin,

Kılıç olsam ellerinde.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.