Ekonomi

Kamu - özel ortaklığı yatırımları devam edecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kamu-özel sektör ortaklığı projelerine ilişkin, “Yüksek maliyetli yatırımları bu model ve dış kredi desteğiyle yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kamu - özel ortaklığı yatırımları devam edecek
-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kamu-özel sektör ortaklığı projelerine (Public Private Partnership-PPP) büyük önem verdiklerini belirterek, “Yüksek maliyetli yatırımları bu model ve dış kredi desteğiyle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İhaleler yenilenecek

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın (İNTES) iftarında konuşan Turhan, “İnşaat sektörüne yönelik desteklerimiz sürüyor. Tasfiye düzenlemesinde süre konusunu biz de takip ediyoruz. Ödenek sıkıntısı olmasına rağmen sorunların geçmişte olduğu gibi yine üstesinden geleceğiz. Tasfiye edilen işlerin ihalelerini yeniden gerçekleştirerek insanlarımızın hizmetine sunacak, bugünleri birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

Hedef 25 milyar dolarlık proje

TMB Başkanı Mithat Yenigün de inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu kaydederek, “Bu sektörümüz dünya genelinde elde ettiği başarılarla Türkiye’nin gücüne güç kattı” değerlendirmesinde bulundu. 2018’de yurtdışında 7 milyar dolar büyüklüğünde proje üstlendiklerini dile getiren Yenigün, 2019’da bu rakamı 25 milyar dolara taşmayı hedeflediklerini aktardı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.