Yaşam

Karın ağrısıyla hastaneye gitti, 45 santimlik kitle çıkarıldı

Çorum'da karın ağrısıyla hastaneye giden 47 yaşındaki bir kadının karnından 13 kilogram ağırlığında, 45 santimetre boyunda kitle çıkarıldı.

Karın ağrısıyla hastaneye gitti, 45 santimlik kitle çıkarıldı
-

Çorum'da, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden kadının karnından 13 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.

45 santimetre boyunda, 35 santimetre eninde

Laçin ilçesinde yaşayan 47 yaşındaki 3 çocuk annesi Zübeyde Altunay, karın ağrısı şikayetiyle Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir özel hastaneye başvurdu.

Altunay'ın yapılan kontrollerinde anormal biçimde büyümüş yumurtalık kisti olduğu tespit edildi. Ameliyata alınan kadının karnından 45 santimetre boyunda, 35 santimetre eninde, 13 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Zübeyde Altunay, yaklaşık 2 yıldır ağrıları olduğunu belirterek, ilk başta korktuğu için ameliyat olmadığını söyledi.

Ameliyat 2 saat sürdü

Altunay, "Oğlumun, 'anne acı çekmene dayanamıyorum' sözleri ve doktorların hastalığın süreciyle ilgili sözlerinden sonra ameliyat olmayı kabul ettim. Tüm doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Şu an üzerimden sanki büyük bir yük kalktı, rahatladım." diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren doktor Mustafa Uzun da operasyonun yaklaşık 2 saat sürdüğünü ifade ederek, "Operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyon izlenmemiştir. Hastamız kendi ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olup, taburcu olmayı beklemektedir." dedi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.