Gündem

Kayserililer güçlerini birleştirdi

Erciyes Üniversitesi, kentin sanayisi ile arasındaki bağı ve işbirliğini güçlendirmek adına “100 Talep 100 Proje” programını başlattı.

Kayserililer güçlerini birleştirdi
-

 Mustafa Şaşmaztürk  Ankara 

Erciyes Üniversitesi, Kayseri sanayisi ile arasındaki üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi, sanayicinin nitelikli problemlerinin tespit edilmesi, akademisyenlerin ürüne dönüşebilir hazır projelerinin gerçekleştirilmesi için “100 Talep 100 Proje” programını başlattı. ERÜ Senato Salonu’nda düzenlenen protokol imza töreninde konuşan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Üniversite-sanayi işbirliğini, şehrin dinamikleriyle işbirliğini hep önemsiyoruz. Sanayi Odamız, Ticaret Odamız, Organize Sanayi Bölgemiz, Belediyelerimizle işbirliği içerisinde, araştırma, geliştirme planlaması yapmak istedik. Tüm Türkiye’de örnek olacak bir olay bu. Sonuçta biz bu araştırma için harcayacağımız fonu, şehrimizin, sanayicimizin, ticaret erbabımızın veya belediyelerimizin sorunları, ihtiyaçları ve talepleri için harcamış olacağız. Hem de araştırma yapmış olacağız. Bugün bu bağlamda imzalanacak protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Artık üniversite-sanayi işbirliğinin lafta değil uygulamada hayata geçirildiğini gözlemekten keyif almaktayız” diye konuştu.

İmzalar atıldı, güçler birleşti

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın konuşmasının ardından sırası ile Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Abidin Özkaya da birer konuşma yaptı. Oda Başkanları da konuşmalarında üniversite-sanayi işbirliğinin önemine vurgu yaptı. ERÜ Rektör Yardımcısı ve Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç da, protokolü imzalanan proje ile ilgili kısa bir sunum yaptı. “100 Talep 100 Proje” işbirliği protokolüne imzalarının atılmasının ardından protokol töreni sona erdi.

Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.