Seçim

Kemal Kılıçdaroğlu kendi ağzıyla itiraf etmiş: Haziran iyilerin galip geldiği bir aydır!

Seçimlerin ardından henüz bir açıklamada bulunmayan ve sessizliğini koruyan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimler öncesinde yaptığı bir konuşma sosyal medyada günün videoları arasına girdi. Kılıçdaroğlu, Haziran ayının aydınlık bir ay, güzel bir ay, karanlığın az ama aydınlığın en fazla olduğu bir ay, yine Haziran ayının kirazların bol olduğu bir ay olduğundan bahsettikten sonra, 'Haziran ayı iyilerin kazandığı, kötülerin kaybettiği bir ay' demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu konuşması Kemal Sunal'ın Umudumuz Şaban filmindeki seçim konuşmasını akıllara getirdi.

-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Nisan 2018 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını cevaplamış ve "Erken seçim kararı alındı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, haziranın aydınlık bir ay olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

'HAZİRAN KÖTÜLERİN YENİLDİĞİ BİR AYDIR!'

"Karanlığın az ama aydınlığın en fazla olduğu ay, haziran ayı. Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Haziran aynı zamanda kirazların bol olduğu bir aydır. Hepimize iyi haziranlar diliyorum. Bunu da ifade edeyim. Haziranın bir başka özelliği; haziran, iyilerin galip geldiği, kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz. Hepimiz haziran için mücadele edeceğiz; bu ülkeye demokrasiyi, bu ülkeye huzuru, bu ülkeye kardeşliği, bu ülkeye barışı getirmek için." demişti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.