Sağlık

Kemik suyu! Kemik suyunun faydaları nelerdir! Kemik suyunun çocuk gelişimindeki önemi!

Son dönemin gözdesi haline gelen kemik suyu, zengin vitamin ve mineraller bakımından insan sağlığına oldukça faydalıdır.

Kemik suyu! Kemik suyunun faydaları nelerdir! Kemik suyunun çocuk gelişimindeki önemi!
-

Saatlerce pişirilerek içerisindeki tüm vitamini ve minerali suyuna bırakan kemikleri uzmanlar özellikle kas sistemi zayıf olan hastalara öneriyor. Şifa deposu kemik suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Tüketimi giderek artan kemik suyu kansere karşı da oldukça etkili bir besin. Kemik suyuna dair bilinmesi gereken her şeyi ve kemik suyunun faydalarını sizler için araştırdık...

Kemik suyunun faydaları;

İçerdikleri ilik insan vücudundaki ilik ile aynı olduğundan kemiklerin güçlenmesini sağlar. Uzmanlar büyüme çağındaki çocukların, ergenlerin ve hamilelerin düzenli olarak kemik suyu tüketmesini tavsiye ediyor. Kemik suyu  ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesini engeller.

Kemik suyu kolajen, glutamin ve prolin gibi maddeler içerir. Bu maddeler insan vücudunda da vardır lakin bazı sebeplerden dolayı oranları azalır ve sağlık sorunlarına neden olur. Fakat kemik suyunun düzenli tüketimi bu oranı dengeler.

Bazı ilaçlar ve besinler sinir sistemindeki zararlı toksinlerin miktarını fazlalaştırır ve birçok hastalığın meydana gelmesine sebep olur. Fakat  kemik suyu  içerdiği mineraller sayesinde bu durumun yaşanma riskini maksimuma indirir.

 Kemik suyu uykusuzluk ve yorgunluk gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltır.

 Kemik suyu  cilt dokusunu da koruyarak, yaşlanmayı ve leke oluşumunu engeller. 

 Kemik suyu hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi sağlık sorunlarını önler.

Sağlıklı Günler.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.