Okur Postası

Konuşan siyasilere hatırlatma!

Gazetemiz okurlarından Mustafa Ulu, "Konuşan siyasilere hatırlatma!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Konuşan siyasilere hatırlatma!
-

Mustafa Ulu/Konya

Hiçbir siyasi karar, hukukun ve adaletin üstünde olamaz! İnsanları yönetmek fazilet, dürüst olmak insanlıktır, yüceliktir. İnsanları yönetmek, o insanlara hayat vermektir. Hayat verdiğiniz insanlara adaletli davranmak ise daha büyük bir ahlaki meziyettir. En büyük olgunluktur. Seçim ve tercih, hukukun ve adaletin meydana çıkması için irade beyanıdır. Yani insanların kendilerini yönetecek olanları bizzat kendilerinin tercih ederek seçmeleri en güzel bir hakkın uygulanmasıdır.

Fakat 31 Aralık’ta yapılan mahalli idareler seçimlerinde yüzde 85’inin vatandaşımızın koşarak sorumluluk bilincinde sandıklarda oyunu kullanmaları seçime ve demokrasiye ne kadar güvendiklerinin en büyük ispatı ve delilidir. Vatandaşlarımızın batıda bile olmayan bu en büyük duyarlı sorumluluk bilincinde olmasına rağmen, batılıların bize akıl vermelerine çok da şaşırmamak gerekir. Çünkü ABD ve Batılılar asla demokrat da değiller, hukuku da hiçbir zaman savunamazlar. Zira hukuk ve demokrasi, kendileri için bir araç bir kullanma vasıtasıdır da onun için. 31 Mart mahalli seçimlerinde vatandaşlarımız en doğru tercihlerini yapmışlar % 53 ile cumhurbaşkanımıza, yani “Cumhur İttifakına evet” demiştir.

Seçimin galibi ve üstün olanı milletimiz ve Cumhur İttifakı olmuştur. Fakat ne yazık ki seçim oyunları, hırsızlık, sahtecilik ve ahlaka uymayan sandık ve seçmen hileleri ile İst., Ank., Adana, Mersin, İzmir, Antalya gibi yerlerde bir-iki puan ile üstünlük sağlamaları bile ülkemiz düşmanlarını memnun etmiş, nerede ise bayram edecekler. Şimdi o seçim sarhoşlarına basit bir soru sorma vakti geldi…

1- 53 mü büyük, 47 mi daha çok. % 53’ü kazanan mı üstün gelmiştir, % 47’yi alanlar mı üstündür?

2- Sandıkların başlarına, 19 bin kanunsuz görevliler ile seçimi kazananlar mı üstün, yoksa bu aziz milletin bizzat kendi iradeleri ile aldıkları % 53 oy mu daha değerli…

3- Hukuktan, adaletten nasibi olmayanların, sahtecilik, hırsızlık ve kanunsuzluk yapmaları daha insanidir? Bu sorularıma zerre miktarı insanlıktan nasibi olanlar doğru cevap verebilirler. Ama onlarda insanlık fazileti nereden olacak?

4- Yüksek Seçim Kurulu’ndakiler haşa Allah mı? Onlar yanılmazlar mı? Ve bugüne kadar yanılmadılar mı? Sonuçlar daha bitmeden, hırsızlıklar ve kanunsuzluklar düzeltilmeden İstanbul’a seçilen güya o kişiye yetkiyi kim ne hakla verebilir? Hani hukuk, hani adalet vs.

5- Y. Seçim Kurulu ne hüküm verirse versin, verilen karar siyasidir. Ama hukuku ve adaleti çiğneyenlerin hesap verinceye kadar bu şaibeler asla kapanmayacak, vicdanlarda bir yara olarak kalmaya devam edecektir. Çünkü bu insanların tertemiz oylarını kirletmeye hiçbir vicdan rıza göstermeyecektir. Tâ ki adalet yerini buluncaya kadar. Vesselam.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.