Impression Pixel

Savaş kapıda! 'İsrail'e misilleme yapacaklar'

Al Akhbar gazetesi, İsrail’in Suriye’de bir hafta önce düzenlediği ve İran ordusundan yetkililerin öldüğü saldırıya Tahran hükümetinin cevap vereceğini açıkladı.

2018-04-16 13:05:00
Savaş kapıda! 'İsrail'e misilleme yapacaklar'

Lübnan’ın Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen gazetelerinden Al Akhbar, İsrail’in Suriye’de bir hafta önce düzenlediği ve İran ordusundan yetkililerin öldüğü saldırıya Tahran hükümetinin cevap vereceğini yazdı.

Gazetenin genel yayın yönetmeni İbrahim el Amin, İran’ın misilleme için çok beklemeyeceğini, Filistin ve civarında İsrail’e karşı bir eylem yapılacağını belirtti.

Amin, ayrıca, İran’ın herhangi bir müttefiğe ihtiyaç duymadan bunu kendi başına yapacağını ve kendisini de saklamayacağını vurguladı.

İsrail’in Suriye’deki Tayfur Hava Üssü’ne geçtiğimiz hafta düzenlediği hava saldırısı sonucu biri İran Devrim Muhafızları’nda albay olan toplam 7 İranlı askeri yetkili hayatını kaybetmişti.

  • 17431
  • 6

Hizbullah vurur 8 gün önce eklendi.

İran vurmaz, yine Hizbullah vurur (aslında aynı şey)

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 9 gün önce eklendi.

buiran rafıziler pisliği misilleme yapamaz sadece lafta kalır. düne kadar ehli beyt imamlarının arkasında durmayan bu zındıklarda karşılık verecek yüreği göremiyorum.bunlar etek giydirilmiş kancıklardır.