Emlak

KULLAR İnşaat’tan 3 Semtte Milyarlık Projeler

‘Banka bizden uzak’ olsun diyen Kullar İnşaat’ın patronları 8 Yılda 5 Proje Geliştirdi.

KULLAR İnşaat’tan 3 Semtte Milyarlık Projeler
-

Tekstil ve enerji sektörlerindeki tecrübesini inşaatta da ortaya koyan Kullar İnşaat, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de geliştirdiği projelere yenilerini ekliyor. Tekstilden kazandığını önce arsa yatırımları olarak değerlendiren şirket, 2007 yılından bugüne 500 milyon dolarlık yatırım değeri olan 4 proje geliştiren şirket, 250 milyon dolarlık bir portföy oluşturdu. Bünyesinde mevcut olan 250 bin metrekarelik inşaat alanını belirlediği takvime göre geliştiren şirketin Gayrimenkul Grup Başkan Ali Kul, kendi mülkiyetimizdeki arsalarda geliştirdikleri dört projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

 Öz sermayesiyle büyüyor

‘Banka ile bir ilişkimiz yok, Kendi öz sermayemizle kendi mülkiyetimizdeki arsaları geliştiriyoruz’ diyen Kul, ‘’Beylikdüzü ve Büyükçekmece-Mimarsinan bölgesinde LAVİNYA ismiyle bir marka değeri oluşturduk. Önümüzdeki dönem için amacımız Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerinde mülkiyetimize aldığımız arsalarda geliştirdiğimiz projelerimizi tamamlamak ve şehir merkezinde, Avcılar ve Topkapı bölgelerinde geliştirme çalışmalarını yürüttüğümüz projeleri hayata geçirerek markamızı tüm İstanbul’ da tanınır hale getirmektir” dedi.

Lavinya Marmara Satışta

2014 yılında İLF İş Ortaklığı çatısı altında Hastur A.Ş. ve Faik Yılmaz Gayrimenkul A.Ş. şirketleri ile birlikte ortak projelere imza atmaya başlayan Kullar İnşaat, Büyükçekmece Batıköy sahilinde, 8.500 metrekarelik arsa alanı üzerinde Lavinya Marmara projesinin inşaatına başladı. 2016 yılında tamamlanması planlanan 115 dairelik projenin yatırım değeri ise 50 milyon dolar olarak açıklandı. 17 adet dükkânın da yer aldığı projede fitnesscenter, sauna, masaj ve buhar odaları, şok duş odaları, Türk hamamı, yarı açık – yarı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu ve çocuk oyun parkı bulunuyor. Ortaklar bu yılın sonunda yine aynı bölgede 150 milyon dolarlık yatırımla projenin ikinci etabına başlayacak. 350 konut ve 20 adet dükkândan oluşacak projenin 2017 yılında teslim edilmesi planlanıyor. 

Esenyurt’ta iki proje

Beylikdüzü, Güzelce, Çerkezköy bölgelerinde de arsaları bulunan Kullar İnşaat, 2016 yılında Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı’nda yatırım değeri 100 milyon dolar olan La Mirage adlı projeyi geliştirecek. Aynı cadde üzerinde Özyurtlar İnşaat’ a kat karşılığı olarak verilen 50 milyon dolarlık N Cadde Agora adlı konut projesine de 2015 sonunda başlanacak.

 

Mehmet Canıtatlı – emlakrehberi / 29 Mayıs 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.