Medya

Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir?

Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir? sorusu Kuruluş Osman dizisi izleyicileri tarafından araştırılıyor. Kuruluş Osman'ın bu akşam yayınlanacak 10. bölümde diziye Moğol Komutanı Balgay dahil oluyor. İzleyiciler şimdiden Moğol Komutanı Balgay ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir? İşte detaylar...

 Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir?
-

Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir? sorusu Kuruluş Osman dizisi izleyicileri tarafından araştırılıyor. Kuruluş Osman'ın bu akşam yayınlanacak 10. bölümde diziye Moğol Komutanı Balgay dahil oluyor. İzleyiciler şimdiden Moğol Komutanı Balgay ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir? 

Kuruluş Osman Moğol Komutanı Balgay tarihte kimdir? 

Kuruluş Osman dizisine 10. bölümde dahil olan Moğol komutanı BALGAY, Ünlü, meşhur komutan Cengiz Kaan'ın torunu, Kulagu Han'ın kardeşidir.

Burak Özçivit'in oynadığı Kuruluş Osman'ın kadrosuna ünlü bir isim dahil oldu. Moğol komutanı 'Balgay' karakterini canlandıracak usta oyuncu "Yurdaer Okur" da diziye dahil oldu.

Alişar'ın adamları tarafından pusuya düşürülen Gündüz, ağır yaralı vaziyette Kayı Obası'ndadır. Osman ağabeyine saldıranları yakalamak için harekete geçerken, Şeyh Edebalı, Bala'yı isteyen Alişar'ı reddeder. Müneccim Abdül kılığında Alişar Bey'i etkisi altına alan Yannis, Sofia'yla birlikte Alişar Bey'i Osman'a ve Şeyh Edebalı'ya karşı kışkırtır. Kayı obasına giden Alişar Bey, Dündar Bey'e meydan okuyarak kendisinden çalınan altınların iadesini talep eder.

Yurdaer Okur kimdir?

Yurdaer Okur, 29 Ekim 1974 yılında doğdu. Şuan da aktif olarak dizi, tiyatro ve sinema oyunculuğu görevini yapmaktadır.

Yurdaer Okur liseyi, Samsun Bafra Süper Lisesi'nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmiciliği bölümünde okudu fakat okulu bitirmedi.

Okulun 3.senesinde okuduğu bölümün kendisini yansıtmadığını düşündü ve okuldan ayrıldı. 1994 yılında hacettepe Üniversite Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Bölümü bitirdikten sonra yüksek lisans yaptı. Yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde yaptı.

Yurdaer Okur, 1999 yılında Genco Erkal ile tanıştı. Dostlar Tiyatrosuna katıldı. Burada Yalınayak Sokrates adlı bir tiyatro oyunun rol aldı. 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. 2002 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosuna atandı. Bir çok alanda Diyarbakır'lı oyunculara dersler verdi. Bir çok tiyatro oyununda yer aldı.

2000 yılından beri dizi ve filmlerde yer aldı. Bunlardan en ünlüleri Karadayı, Sakarya Fırat, Kısık Ateşte 15 Dakika ve Köprü'dür.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.