Eğitim

KYK bursları ne zaman yatırılacak 2019 2020 son dakika tarih belli oldu mu?

KYK burslar ne zaman yatacak 2019 2020, KYK burs ödemeleri ne zaman verilecek son dakika tarih belli mi? Burs ve kredi ödemeleri hangi günlerde yapılır? sorusu bu günlerde sıkça araştırılan konuların başında gelmekte. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) burs kredi öğrenim kredisi başvuru sonuçlarını sonrası KYK bursu almaya hak kazanan öğrencileri KKY burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını sorgulamakta. KYK burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte hemen burs ücretini almazlar. Peki KKY burs ve kredi ödemeleri ne zaman yapılacak?

KYK bursları ne zaman yatırılacak 2019 2020 son dakika tarih belli oldu mu?
-

Burs ve kredi ödemeleri hangi günlerde yapılır? sorusu bu günlerde sıkça araştırılan konuların başında gelmekte. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) burs kredi öğrenim kredisi başvuru sonuçlarını  sonrası KYK bursu almaya hak kazanan öğrencileri KKY burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını sorgulamakta. KYK burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte hemen burs ücretini almazlar. Peki KKY burs ve kredi ödemeleri ne zaman yapılacak?

Önceki yıllarda KYK burs ve kredi ücretleri tüm öğrenciler için ödemeler her ayın 7. Günü yapılırdı. Ancak artık ödeme alan öğrenci sayısı artınca sistemsel ve mali dengelerde göz önüne alınarak ödemeler farklı günlere kaydırılmıştır. Aşağıdaki liste TC Kimlik Numaranızın son rakamına göre ödeme alacağınız günleri göstermektedir.

0 İle Bitenler ayın 6’sı itibariyle

2 İle Bitenler ayın 7’si itibariyle

4 İle Bitenler ayın 8’i itibariyle

6 İle Bitenler ayın 9’u itibariyle

8 İle Bitenler ayın 10’u itibariyle

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.