Siyaset

LGBTİ’li Tunç Soyer’in logo cambazlığına İzmirli kadınlardan istifalı tepki

CHP’li Soyer’in, komisyon logosunu Meclis tarafından görevlendirilmiş komisyon üyelerinin görüşünü dahi almadan, tek başına belirlemesi nedeniyle AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Partili üyeler Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul, Cinsiyet Eşitliği Komisyonundan istifa ettiklerini bildirdi.

LGBTİ’li Tunç Soyer’in logo cambazlığına İzmirli kadınlardan istifalı tepki
-

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Partili üyeler Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in uygulamaları nedeniyle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonundan istifa ettiklerini bildirdi. Büyükdağ, yaptığı açıklamada, CHP’li Soyer’in, komisyon logosunu Meclis tarafından görevlendirilmiş komisyon üyelerinin görüşünü dahi almadan, tek başına belirlediğini belirtti.

Kamu eliyle ahlâksızlık

Büyükdağ, şunları kaydetti: “Sayın Soyer, tüm Türkiye’de ‘Kadın Erkek Eşitliği’ adı altında hayata geçirilen komisyonun adını, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’ olarak değiştirdi, şerh koyduk. Bu da yetmedi, baktık ki yine bizlere sormadan hazırlattığı logo, toplumsal hassasiyetlerde karşılığı olmayan, aile birliğini zedeleyici grupların kurumsal logoları ile aynı. Buna da itiraz ettik ve değişiklik istedik. Ancak tüm çabalarımız havada kaldı. Sayın Soyer bildiğini okudu ve İzmir’in dört bir yanını bu ayıpla donattı. Kimsenin yaşam tarzına karışamayız ama bunun kamu kurumu eliyle özendirilmeye çalışılmasına karşı çıkarız.

CHP’den de tepkiler var

Büyükdağ, şöyle devam etti: “Bu duruma CHP’den de tepkiler geldi. Başından bu yana yapılmak isteneni gördük. Çok geçmeden Soyer’in, bu güruhun sözde onur yürüyüşlerine destek vermesi de bizi doğruladı. Bu türlü yaşam şekillerini, çarpık eğilimleri normalleştirmeye çalışmak, çözüm bekleyen bir sorunun da üstünü örtmek anlamına geliyor. Gerekli tavrı koymaya devam edeceğiz.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.