Seyahat

Macupitchu nerede?

Machu Picchu, Peru’nun simgesi, ülkenin en önemli değerlerinden birisi. Bu gizemli şehrin nasıl ve neden yapıldığı günümüzde halen araştırılmaya devam edilse de İnkaların bu şehri ‘Dünyanın 7 Harikası’ içerisine girmeyi kesinlikle hak etmiş. Macupitchu nerede? Macupitchu hangi ülkede? Macupitchu hangi şehirde?

Macupitchu nerede?
-

Machu Picchu, Peru’nun simgesi, ülkenin en önemli değerlerinden birisi. Bu gizemli şehrin nasıl ve neden yapıldığı günümüzde halen araştırılmaya devam edilse de İnkaların bu şehri ‘Dünyanın 7 Harikası’ içerisine girmeyi kesinlikle hak etmiş. Macupitchu nerede? Macupitchu hangi ülkede? Macupitchu hangi şehirde?

Machu Picchu, Peru’nun simgesi, ülkenin en önemli değerlerinden birisi. İnkalıların inşa ettiği ve 1900’lü yıllara kadar And Dağları’na saklanıp kendisini kimselere göstermemiş bu şehir, başlangıç noktası Cusco şehri olan Kutsal Vadi içerisinde yer alıyor. 16 yy’da Cusco’yu ve bu bölgeyi işgal eden İspanyollar ağaçlar arasına gizlenmiş Machu Picchu’yu es geçmişler, şehri fark etmemişler. Şehri 1911 yılında Hiram Bingham isimli Amerikan tarihçi keşfetmiş.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.