Dünya

Mahkeme dilekçeye rağmen Ali Karahasanoğlu'na yakalama kararı çıkardı!

Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri müdürü Ali Karahasanoğlu için, Anadolu 63. Asliye Ceza Mahkemesi, yakalama kararı çıkarttı.

Mahkeme dilekçeye rağmen Ali Karahasanoğlu'na yakalama kararı çıkardı!
-

İlyas Salman'ın şikayeti üzerine açılan davada, yazarımızın avukatı Ali Paccı'nın mazeret dilekçesine rağmen, yakalama kararı çıkartan mahkemenin, "Müvekkilim sabah saatinde televizyon programına çıkmaktadır. Herhangi bir gün, öğleden sonra istenilen saatte ifade vermeye gelecektir" talebini de reddettiği öğrenildi.

Yakalama kararını aynı gün Cumhuriyet Savcılığına göndererek, infazını isteyen mahkeme, yazarımız Ali Karahasanoğlu'nun öğleden sonra Anadolu adliyesine giderek ifadesini vermesi üzerine hakkındaki kararı kaldırdı.

Karahasanoğlu'nun, yeniakit.com.tr'de yayınlanan bir haberde, İlyas Salman'ın "Bostancı Camii'nden çağırıp 'Vaaz verir misin?' deseler gidip Komünist Manifesto'yu Arapça okurum" sözleri eleştirilmişti. Salman için, "Oyuncu bozuntusu Salman'dan küstah sözler" ifadesi kullanıldığı için, Karahasanoğlu'na 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.