Emlak

Makrom Mağdurlarına Mesajlı Randevu

İnşaatta itibarın en önemli göstergelerinden birisi de müşterilere verilen sözleri zamanında yerine getirmektir.

Makrom Mağdurlarına Mesajlı Randevu
-

Ancak son yıllarda bazı inşaat şirketlerinin patronları, proje lansmanlarında yaptıkları açıklamalar, yayınlattıkları reklam ve ilânların aksine projelerinden daire, ofis ve dükkân alanlara adeta pişmanlık yaşatıyor. Bu konuda yasal düzenlemeler yapılsa da son 5 yılda en az 10 projeden yüzlerce aile mağdur edildi.

Özellikle İstanbul Esenyurt’ta 2012- 2014 yılları arasında inşaat ruhsatlarının iptali sonrası bazı firmalar plan tadilatına giderken, bazıları inşaatlarına başlayamadı. Bazıları teslimlerde gecikmeye neden olurken, bazı firmalar yaşadıkları mali krizi müşterilerine yansıttı. Sonuçta, fatura vatandaşa çıkarıldı. Son 7 yıldır müşterilerini mülk sahibi yapma vaadiyle bekleten ancak sonuca varamayan firmaların seçimden sonra aynı politikalarını sürdürmeleri zor görünüyor. Çünkü bir çoğu davalarla karşı karşıya. İnşaatı yüzde 30 oranında tamamlanan Makrom City de bu projelerden sadece birisi.

Tara Gıda ve Yapı da, bu projeyle ilgili önemli bir adım attı ve 210 Makrom müşterisine iki teklif sundu. Mağdurlara metrekare başına 2 bin 400 lira ödemeleri halinde 90 gün içinde tapuları teslim edeceğini ve daireleri tamamlayacağını bildiren Tara Yapı ikinci teklifinde ise yeni para ödemek istemeyenlere şimdiye kadar Makromcity projesi için ödedikleri paraları sözleşmedeki şartlarla geri iade edeceğini söyledi.

Şirket, mağdurlara gönderdiği telefon mesajında sözleşme için randevu almalarını gerektiğini dile getirdi.

 

emlakrehberi / 10 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.