Emlak

Makromcity Mağdurlarından Yeni Girişim

İstanbul Esenyurt’ta 2012- 2014 yılları arasında inşaat ruhsatlarının iptali sonrası bazı firmalar plan tadilatına giderken, bazıları inşaatlarına başlayamadı.

Makromcity Mağdurlarından Yeni Girişim
-

Bazıları teslimlerde gecikmeye neden olurken, bazı firmalar yaşadıkları mali krizi müşterilerine yansıttı. Sonuçta, fatura vatandaşa çıkarıldı. Son 7 yıldır müşterilerini mülk sahibi yapma vaadiyle bekleten ancak sonuca varamayan firmaların seçimden sonra aynı politikalarını sürdürmeleri zor görünüyor. Çünkü bir çoğu davalarla karşı karşıya. İnşaatı yüzde 30 oranında tamamlanan Makrom City de bu projelerden sadece birisi.

 

Tara Gıda ve Yapı da, bu projeyle ilgili önemli bir adım attı ve 210 Makrom müşterisine iki teklif sundu. Mağdurlara metrekare başına 2 bin 400 lira ödemeleri halinde 90 gün içinde tapuları teslim edeceğini ve daireleri tamamlayacağını bildiren Tara Yapı ikinci teklifinde ise yeni para ödemek istemeyenlere şimdiye kadar Makromcity projesi için ödedikleri paraları sözleşmedeki şartlarla geri iade edeceğini söyledi.

 

Şirket, mağdurlara gönderdiği telefon mesajında sözleşme için randevu almalarını gerektiğini dile getirdi. Parasını ödedikleri dairelerin kendilerine tekrar satılmasına tepki gösteren Makromcity mağdurları ise haklarını tüketici mahkemesine başvurarak arama yolunu tercih etti. Ardından Makromcity arsası için tedbir kararı alındı. Arsaya konan tedbir, tapuya da işlendi.

 

emlakkrehberi / 18 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.