Yaşam

Mavi sularda balık bereketi! "Üç gündür müthiş derecede balık var"

Balıkların Karadeniz'e göç zamanını fırsat bilen İstanbullular, soluğu sahillerde alarak balık tutmaya başladı. Amatör balıkçılardan Mehmet Öztürk, "Şu anda balığın göç zamanı. Balıklar Karadeniz'e çıkarken göç yolu olarak boğazı kullanıyorlar. Üç gündür müthiş derecede balık var." dedi.

-

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Yaşanan sert kışın ardından baharı fırsat bilen İstanbullular güneşin tadını sahillerde çıkartıyorlar. Sahile gelen vatandaşların bir kısmı da mavi sularda balık tutma keyfi yaşıyor. Amatör balıkçılardan Mehmet Öztürk, balıkların göç zamanı olması sebebiyle son üç günde kilolarca balık tuttuğunu belirterek, "Şu anda balığın göç zamanı. Balıklar Karadeniz'e çıkarken göç yolu olarak boğazı kullanıyorlar. Üç gündür müthiş derecede balık var." dedi.

'Balık tutmak benim için bir terapi'

Öztürk, balık tutmanın kendisi için bir terapi olduğunu ifade ederek, "İnanın bana oltaya balık vurduğu zaman hiçbir şey düşünmüyorsun. Faturalarmış, ev kirasıymış her şeyi unutup kafayı tamamen boşaltıyorsun. Deşarj oluyorsun." şeklinde konuştu.

Bir diğer balıkçı Seyfi Özkan ise tuttuğu balıkları isteyenlerle paylaştığını belirterek, "Sabahın köründe kalkarak zevk için buraya geliyorum. Tuttuğum balıklardan isteyenler olursa onlara veriyorum. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum." dedi.

'Kediler de nasipleniyor'

Bu arada mavi sulardaki balık bolluğundan kedilerde nasibini alıyor. Beykoz sahilinde balık tutan vatandaşlar kedilerin son birkaç gündür balığa doyduğunu ifade ediyorlar:

"Burada yaklaşık on beş tane kedi var. İnanın son üç gündür bir ailenin yiyemeyeceği kadar balığı yemişlerdir. Her kedi 3-4 kilo balık yemiştir."

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.